Це майже 11 тисяч осіб у 33 населених пунктах Михайлівської та Петро-Михайлівської громад. Як збираються відключати водопостачання — незрозуміло. Адже під час карантину це заборонено законом.

Питну воду в приміські села постачає КП «Водоканал» Запорізької міської ради через водогінні мережі, які належать КП «Облводоканал» і місцевим сільським комунгоспам. У комунальників виникли великі борги одне перед одним. Так, на 1 березня заборгованість за воду становила 44,6 млн грн (КП «Облводоканал» — 18,2 млн, КП «Михайлівський комунгосп» — 12,3 млн). Але нещодавно «Облводоканал» зменшив борги на три мільйони.

У департаменті ЖКГ і будівництва ОДА зазначають, що заборгованість КП «Михайлівський комунгосп» формувалася не один рік, а місцева влада на рекомендації обласних фахівців не реагувала. Тому від громад терміново очікують конкретного плану розрахунків.

Вирішити питання могло б приведення в Михайлівській та інших громадах тарифу на воду до економічно обґрунтованого рівня. Також не завадило б активізувати роботу з боржниками, усунути несанкціоновані підключення, зменшити втрати води в мережах і встановлювати лічильники води за межами дворів споживачів, у точках приєднання до водогонів.