Дискусія відбувалася за участі представників державних органів, зокрема, Ради національної безпеки і оборони, Держспецзв’язку, Міністерства оборони, Збройних Сил, Національної поліції, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки та інших.

Заступник голови комітету Олександр Федієнко зазначив, що за останні роки докладено значних зусиль для становлення та розвитку національної системи кібербезпеки. «Важливим етапом її інституалізації стало ухвалення Закону «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Проте багато питань потребує доопрацювання та вдосконалення».

Комітет взяв до відома інформацію органів влади. І, за результатами розгляду, рекомендує Кабміну прискорити розробку законопроектів щодо визначення критичної інфраструктури держави; врегулювати питання правових механізмів реалізації незалежного аудиту діяльності основних суб’єктів національної системи кібербезпеки; розвитку наукового потенціалу та поширення кіберграмотності тощо. Це дасть змогу ефективно протидіяти кіберзагрозам, перевірити дієвість комплексної системи захисту інформації в установах, вжити заходів щодо припинення можливого її витоку.

Також у комітеті повернулися до розгляду законопроекту про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку України (реєстр. № 4066).

У своїй доповіді один з його авторів Олександр Федієнко зазначив, що «вже голосували щодо підтримки у першому читанні проекту закону № 4066. Однак до комітету надійшли численні зауваження до законопроекту стосовно необхідності його доопрацювати». Тож було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді спрямувати цей законопроект у комітет для підготовки на повторне перше читання, щоб доопрацювати такі питання, як призначення членів регулятора, його функції та повноваження, фінансування, оплата праці та приведення положень проекту до відповідності із законом про запобігання корупції.

Комітет рекомендує прийняти за основу і законопроект про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку (реєстр. № 0093), оскільки за період, що минув з часу її підписання, вона не набрала для України практичної реалізації.

Народні депутати розглянули і законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій (реєстр. № 4623), покликаний підвищити рівень впровадження результатів наукових досліджень. За результатами обговорення комітет рекомендує Верховній Раді прийняти його за основу із врахуванням висловлених пропозицій і зауважень при підготовці до другого читання.

Також народні депутати затвердили Рекомендації комітетських слухань на тему «Електронна демократія в Україні — дорожня мапа для цілі — Україна в ТОП-20 країн за розвитком електронної демократії».