«На жаль, далеко не всі знають, що таке Верховна Рада України як інституція, як окремий орган, які його функції, значення, а також роль парламенту в житті громади в умовах саме парламентсько-президентської республіки України», — наголосила Олена Кондратюк, відкриваючи онлайн-колоквіум, зауваживши: «Нам справді бракує системної парламентської просвіти. Власне, нині спільно з Освітнім центром, з нашими міжнародними партнерами працюємо над розробкою і затвердженням програми комплексної парламентської просвіти. І я вірю, що спільні зусилля дадуть добрі результати».

З вітальним словом до освітян Львівщини звернувся і директор Програми USAID Рада Ігор Когут.

Під час колоквіуму, участь в якому взяли понад 120 представників регіону, було представлено комплексну програму парламентської просвіти. Спільні напрацювання презентувала експертка з парламентської просвіти та залучення громадян Офісу Парламентської реформи ЄС-ПРООН Марія Савіна.

Власне, програма покликана підвищити рівень обізнаності щодо роботи парламенту, інструментів взаємодії громадян із парламентом та участі у законодавчому процесі. Вона розрахована на учнів, студентів і дорослих.

Із темою «Парламентська освіта в школі: практичний аспект» виступила також голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики» Людмила Паращенко.

Успішними практиками з імплементації напрацювань із парламентської громадянської просвіти поділилися також і вчителі — учасники проекту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи», зокрема, педагог-організатор Дубенської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів № 6 Дубенської міської ради Рівненської області Олеся Сімак.

Захід став заключним у дводенній програмі Днів парламенту на Львівщині, які проводяться у партнерстві з ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту із забезпечення експертного та організаційного супроводу діяльності, спрямованої на посилення комунікаційної спроможності українського парламенту, що реалізується за підтримки Програми USAID РАДА та виконується Фондом «Східна Європа».

Прес-служба апарату Верховної Ради України.