Крістофер Мерфі, Роб Портман, Дмитро Разумков, Джин Шахін.

Про це сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі з членами Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки Джин Шахін, Робом Портманом та Крістофером Мерфі.

«Для нас «Північний потік-2» — це не економічний проект. Україна добре знає, як це використовується Російською Федера-цією, яка робить усе для того, щоб тиснути на інші держави. Упевнений, такий само механізм може застосовуватися до інших країн», — зауважив Дмитро Разумков.

За його словами, санк-ції є найбільш дієвим механізмом для зупинення будівництва газопроводу. «Сподіваюся на вашу особисту підтримку та на підтримку Конгресу США. Санкції є найбільш дієвим механізмом для того, щоб «Північний потік-2» не був добудований. Адже тут ідеться не про економіку, а про питання національної безпеки», — підкреслив Голова Верховної Ради.

Він нагадав, що 21 травня український парламент ухвалив постанову «Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо активізації зусиль зі зміцнення енергетичної безпеки України та Європи шляхом загального запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Дмитро Разумков подякував членам Сенату Конгресу за постійну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України впродовж багатьох років. Він висловив вдячність і за міжнародну підтримку, і за підтримку у питаннях щодо впровадження реформ та посилення обороноздатності нашої країни. «Наша держава цінує підтримку та позицію, яку займають Сполучені Штати Америки з багатьох напрямів. Для мене як для Голови Верховної Ради України дуже важливо, щоб та двопартійна підтримка, яку ми спостерігаємо з боку США, зберігалася і лише при-множувалася», — наголосив глава парламенту.

Крім того, Дмитро Разумков висловив сподівання, що після подолання наслідків пандемії коронавірусу співпраця на міжнародному рівні повернеться у звичний ритм.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання щодо проведення реформ у нашій країні. Голова Верховної Ради зауважив, що за останні два роки в цьому напрямі було зроблено досить багато. «Адже реформи потрібні не США чи ЄС, вони насамперед потрібні Україні. Це ключове, про що повинні пам’ятати ми, мої колеги, будь-який чиновник, який працює в нашій державі», — підкреслив він.

Своєю чергою члени Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки підтвердили готовність продовжувати підтримку України та відзначили, що цей візит є демонстрацією такої позиції.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

***

Перебуваючи в Україні, сенатори США також зустрілися із Президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

Зокрема, глава держави на зустрічі в Києві обговорив протидію реалізації проекту «Північний потік-2». «Не дати добудувати та ввести в експлуатацію «Північний потік-2» можуть лише США й адміністрація Президента Байдена. «Північний потік-2» — це не просто енергетична безпека, про яку кажуть усі дипломати й політики, це окрема потужна зброя Російської Федерації, яку дають їй сьогодні до рук. А потім Європа запитує про те, як можна захиститися від Росії. Відповідь дуже проста: не давати зброю ворогу», — наголосив Володимир Зеленський. Глава держави зазначив, що наразі Україна на східному кордоні захищає Європу та європейські цінності, а для цього необхідне сильне та добре забезпечене військо.

Ще однією потенційною загрозою, яка може посилити позиції Росії в Європі, Володимир Зеленський назвав ненадання Україні чіткого сигналу та конкретних термінів стосовно отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут.