Область одна із пріоритетних у плані просування меліоративного землеробства. У зв’язку із цим, в ОДА разом з депутатами відібрано шість-сім проектів, які при одержанні фінансування й реалізації дозволять регіону вже в наступному році збільшити площу зрошуваних земель на 25 тисяч гектарів, а врожайність сільськогосподарських культур прогнозовано зросте на 20—25 відсотків.

Для запуску пілотного проекту ОДА просить облраду перерозподілити витрати в рамках програми «Аграрна Одещина на 2019 — 2023 роки» і спрямувати 6,5 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації з відновлення і будівництва систем меліорації в регіоні.

Одеська область.

До речі

Інфраструктура вимагає модернізації

За інформацією, наведеною на сайті Одеської ОДА, в області налічується 226,9 тис. га зрошуваних земель, що становить майже 11% ріллі, на яких вирощуються зернові, овоче-баштанні, технічні, кормові культури та плодово-ягідні насадження й виноград. Проте з наявних площ щорічно поливається максимум 30 — 40 тис. га, що становить 15 — 17% від можливого.

Потенціал зрошуваних земель досить значний. Практика роботи свідчить, що врожайність сільгоспкультур на поливі у 1,5 — 2 рази вище, ніж на богарі.

Зрошувані мережі, побудовані в області 40 — 50 років тому, здебільшого зношені на 100%, застаріли — як фізично, так і морально. Вимагає модернізації інженерна інфраструктура, насосні станції, магістральні водоканали тощо.

Болючою проблемою є вартість подачі води для поливу, яка на Одещині через конструктивні особливості зрошуваних мереж у 5 — 6 разів вища, ніж в інших областях, що призводить до зростання собівартості отриманої на таких ланах продукції.