Зокрема, було надано додаткові докази версії про те, що запуск ракети ЗРК «Бук» стався в районі між селом Первомайське і містом Сніжне, які контролюються сепаратистами самопроголошеної «ДНР». Раніше не менше восьми осіб повідомили слідству, що чули або бачили політ ракети з «Бука», двадцять свідків бачили слід ракети в небі, а деякі розповіли, що бачили падіння частин літака. Ще троє заявили, що перебували безпосередньо в районі запуску ракети, і вказали на поле під Первомайським, інформує DW.

У четвер прокурорка Манон Ріддербекс продемонструвала супутникові знімки, які підтверджують свідчення цих свідків. На фотографіях — частина поля на південь від Сніжного, на якому чітко видно вигорілу ділянку трави на тому самому місці, на яке вказали свідки.

Ці дані спростовують версію російського оборонного концерну «Алмаз-Антей», який наполягає, що ракета була випущена з підконтрольного Києву села Зарощенське, переконана прокуратура. Сторона обвинувачення також вивчила відео з автомобільного реєстратора, на якому видно, як тягач Volvo з «Буком» рухається вулицею Автотранспортна в Макіївці. Прокурори порівняли його з супутниковими знімками, зробленими вранці 17 липня, і дійшли висновку, що зйомка з реєстратора з великою долею ймовірності є справжньою і велася приблизно в той самий час.

На записі автомобільного відеореєстратора і зображеннях, наданих Європейським космічним агентством, збігаються майже всі орієнтири: стіни, дерева, заправка, кругова розв’язка, будинки, залізничний переїзд і тіні від дерев. Манон Ріддербекс також пояснила, чому на відео реєстратора є два автомобілі, які відсутні на знімках з космосу. На її погляд, у другому випадку на них впала тінь від дерев.

Як інформує DW, потім прокурори перейшли до ролі обвинувачуваних у катастрофі «Боїнга-777». Зараз у справі четверо обвинувачених, троє з них — росіяни: колишній «міністр оборони» самопроголошеної «ДНР» Ігор Гіркин, генерал-майор Сергій Дубинський, полковник Олег Пулатов і громадянин України Леонід Харченко. Раніше в суді було продемонстровано перехоплені телефонні переговори з їхньою участю, з яких можна зробити висновок, що вищезгадані особи причетні до транспортування та використання установки «Бук». У суді також заслухали переговори сепаратистів у перші хвилини і години після падіння «Боїнга». Спочатку вони говорили про збиття українського Су-25. А приблизно через півгодини почали розуміти, що це міг бути цивільний літак.

Прокуратура Нідерландів також продовжує наполягати, що жодних українських військових літаків, здатних вразити малайзійський «Боїнг», в районі катастрофи не було. Наступне засідання суду відбудеться наступного четверга, 
24 червня. Потім суд піде на літні канікули. У вересні слово нададуть найближчим родичам загиблих. Прокуратура має намір оголосити обвинувальний висновок у листопаді.