Під час представлення пілотного проекту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» у Львові. 

Фото прес-служби ОДА.

Проект «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» передбачає створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери та інфраструктури, залучення інвестицій. Ідеться про 9 тис. осіб, які на Львівщині працюють у вугільній галузі.

На зустрічі у Львові спеціальний уповноважений Федерального уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх розповів про нові можливості для вугільного регіону. Німеччина свого часу вже пройшла цей шлях.

«Україна може стати частиною Європейського Союзу. Для цього потрібно здійснити істотні перетворення та провести реформи. Це стосується і вугільної галузі. Для реалізації проекту ми пропонуємо спершу визначити потенціал та перспективи розвитку вугільних регіонів, розробити програму перекваліфікації працівників галузі, зважити всі ризики, які можуть виникнути. Зробити це потрібно з урахуванням людського фактора. Наприклад, можна визначити види нових індустрій, які забезпечать людей новими робочими місцями», — розповів Станіслав Тілліх.

В Україні цей пілотний проект, який розрахований на 5 років, стосуватиметься не лише двох міст — Червонограда та Мирнограда (Донецька область). Географія програми трансформації охопить понад 60 населених пунктів. Вартість проекту — майже 35 млн євро. Фінансування здійснюватиметься із держбюджету України.

«Уряд Німеччини порушив важливу тему трансформації вугільної галузі в Україні. Головне, що в рамках проекту ми говоримо не про закриття шахт, а про трансформацію вугільної галузі, яка передбачає перепрофілювання підприємств Червоноградського району, допомогу шахтарям здобути нові професії. Ми теж долучимося до фінансування цього проекту», — заявила голова облради Ірина Гримак.