Це комунальне підприємство обласної ради, яке знають як «чорнобильську» лікарню.

Тут передусім проходять діагностику, лікування та отримують профілактичні послуги ті жителі Рівненщини, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а також хворі ендокринного профілю.

Щоб втриматися на плаву у процесі медичної реформи, підприємство розширило перелік послуг: створило Центр розсіяного склерозу, а також відділення первинної медико-санітарної допомоги.

Як розповів директор диспансеру, депутат обласної ради Сергій Шевчук, з травня цього року у них працюють чотири сімейних лікаря, які за два місяці роботи уклали 1310 декларацій з пацієнтами.

Але перше, чим поцікавився голова Рівненської обласної ради у керівника, чи є борги із заробітної плати. На це Сергій Шевчук відповів, що колективу вдається працювати «в плюс», понад те, навіть акумулювати кошти на розвиток підприємства.

Так, у 2020 році, коли через карантин диспансер майже не надавав послуг, тут частково зробили ремонт, за власні кошти придбали портативний УЗД-апарат, а цьогоріч — кисневий генератор. Однак існує потреба в сучасному діагностичному обладнанні. Тож лікарня сподівається на підтримку влади в цьому питанні.

Ознайомився Сергій Кондрачук і з роботою Центру розсіяного склерозу. У березні цього року депутати обласної ради виділили кошти, і в центрі розпочалися ремонтні роботи. Позаяк більшість його пацієнтів — люди на візках, виникла необхідність переобладнати приміщення для людей з інвалідністю. Водночас існує проблема щодо забезпечення хворих із розсіяним склерозом необхідними медикаментами.

Так само критичною є ситуація з ліками для інших хворих, які також лікуються на базі «чорнобильської» лікарні, — це пацієнти з діагнозом «муковісцидоз». На Рівненщині вже виявлено 40 таких хворих. І якщо для 28 дітей через обласну програму «Діти Рівненщини» гроші на ліки передбачили, то 12 дорослих пацієнтів можуть залишитися без життєво необхідних медикаментів.

«Питання критичне, тож обласна рада в найкоротший строк повинна знайти вихід із ситуації», — зауважив Сергій Кондрачук.

Тим часом у відділенні, де лікують хворих на муковісцидоз, намагаються створити всі необхідні умови. У палатах пацієнти перебувають по одному, а діти — разом з одним із батьків. Усе влаштовано так, щоб мінімізувати контакти хворих, передусім через коронавірус.

Послаблення карантинних умов і медична реформа розширили можливості для диспансеру щодо надання нових послуг. Окрім 5 пакетів, які вже фінансує НСЗУ, тут планують запустити роботу відділення реабілітації для хворих, які пережили інсульт. І вже почали ремонт на базі відділення неврології.

Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК, 
керівник відділу прес-служби Рівненської обласної ради.

Фото автора.