Про це повідомив на вчорашньому урядовому засіданні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і відзвітував, що за другий квартал ВВП збільшився на 4,5 відсотка. А завдяки сприятливій зовнішній кон’юнктурі експорт українських товарів зріс на 31 відсоток за перші шість місяців нинішнього року.

Прем’єр зазначив, що темпи щеплень від ковіду прискорять, аби до кінця року вакцинувати половину дорослого населення. Він закликав і місцеву владу так само активізувати роботу у цьому напрямі. Важливо, за його словами, щоб у вихідні чи святкові дні у людей була можливість вакцинуватися, отже відповідні медичні пункти мають працювати безперебійно. «Укотре закликаю: не нехтуйте вакцинацією. Це — єдиний шлях подолати пандемію і епідемію в нашій країні»,— зазначив Денис Шмигаль.

Уряд схвалив Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року. «Ми провели обговорення безпосередньо на Донеччині і Луганщині за участю усіх громад, що перебувають на лінії дотику. Вийшло майже 350 сторінок тексту і розрахунків», — підкреслив, презентуючи документ віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Він наголосив, що Донецька і Луганська області зазнали катастрофічних руйнувань унаслідок збройної агресії з боку Росії, втрачено економічні ланцюги, порушено логістику, виникли нові загрози.

«Ситуацію можна виправити лише комплексними екстраординарними заходами. Моделюючи ці заходи, ми спиралися на очікування суспільства та бізнесу. І сприймати території вздовж лінії дотику варто як території нового розвитку і нових можливостей, а не як території кризи», — наголосив урядовець.

Як головні очікування і українські, і іноземні бізнесмени вказували, за його словами, на прозорість, передбачуваність та впевненість, верховенство права і правосуддя.

Водночас найбільшим очікуванням громадян є справедливість та визначеність, розуміння того, що буде завтра. Саме тому в основі Стратегії — розвиток громад, адже без спроможних громад неможливий економічний розвиток будь-якого краю, в тому числі й Донбасу. В центрі Стратегії — люди, добробут яких ґрунтуватиметься на власних доходах.

КМ ухвалив низку проектів, що спрямовані на підтримку регіонів, зокрема про перерозподіл та питання використання субвенцій для відновлення інфраструктури на сході України, на підтримку реформи шкільного харчування та для розвитку комунальної інфраструктури.

А для збільшення конкурентоспроможності аграрного сектору урядовці працюють над створенням Аграрного реєстру.

«Це новий рівень відносин між державою та сільгоспвиробником, що базується на принципах прозорості, зручності та доступності. Сьогодні ми затвердимо перерозподіл коштів для Мінагрополітики для забезпечення фінансування заходів зі створення Державного аграрного реєстру», — зазначив Денис Шмигаль і додав, що вже намолочено понад 29 мільйонів тонн пшениці. «Відповідні цифри свідчать: ще не закінчивши сезон, ми вже отримали на 4 мільйони тонн більше, аніж минулого року», — підкреслив Денис Шмигаль.

Вл. інф.