Про це заявив співголова Міжпарламентської ради Україна—НАТО (ЮНІК) Оярс Калніньш під час зустрічі з Першим заступником Голови Верховної Ради України Русланом Стефанчуком та головою Постійної делегації Верховної Ради України в ПА НАТО Єгором Чернєвим.

Під час зустрічі О. Калніньш зазначив, що ПА НАТО першою створила неформальну групу підтримки Кримської платформи, яка стане важливим внеском у консолідацію зусиль міжнародної спільноти з метою протистояння агресивній політиці Росії та мілітаризації українського півострова.

Р. Стефанчук у свою чергу поінформував учасників зустрічі про суттєве просування за різними напрямами євроатлантичних реформ, зокрема ухвалення важливих законодавчих актів та керівних документів у сфері безпеки і оборони, серед яких закони України «Про оборонні закупівлі» та «Про розвідку», а також Стратегія національної безпеки України та Стратегія воєнної безпеки України.

Є. Чернєв запропонував визначити безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні та протидію мілітаризації Криму однією з пріоритетних тем для обговорення в рамках запланованого засідання ЮНІКу в Одесі 26—27 жовтня 2021 року. Він також зазначив про важливість залучення грузинських колег та представників інших делегацій до розробки та реалізації ефективної стратегії стримування Російської Федерації.

На завершення зустрічі О. Калніньш поділився позитивним досвідом проведення сесії ПА НАТО у Ризі, який може бути корисним Україні в контексті проведення запланованого на 2022 рік засідання Асамблеї в Києві.

Нагадаємо, що 22 — 25 серпня делегація ПА НАТО перебувала з робочим візитом у Києві, в рамках якого взяла участь у інавгураційному Саміті Кримської платформи та святкуванні 30-ї річниці Незалежності України.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Фото Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.