Про це під час учорашнього засідання уряду повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Як і минулого року, все передамо вчасно і так само робитимемо ставку на збільшення фінансування освіти, медицини, соціальних програм, армії та економічного зростання й інших важливих напрямів», — запевнив глава уряду.

У цьому контексті прем’єр звернув увагу на те, що економіка України відновлюється після кризи. «Вперше за багато місяців почала зростати аграрна галузь, де річне зростання становить 2,5 відсотка. Активне зростання також спостерігається у важливих секторах промисловості: металургія цього року зросла на 7 відсотків, а машинобудування — на 10 відсотків», — повідомив Д. Шмигаль, додавши, що за перші півроку прибуток середніх та великих українських підприємств становив 462 мільярди гривень, що на 76 відсотків більше, ніж 2020-го. На думку прем’єра, ці кошти мають стати важливим джерелом внутрішніх інвестицій та зростання зарплат.

Коментуючи підготовку до нового навчального року, Д. Шмигаль зазначив, що він розпочнеться з 1 вересня та відбуватиметься у звичному режимі. «Наразі країна перебуває на зеленому рівні епідемічної небезпеки, ситуація залишається контрольованою, що дає змогу розпочати роботу навчальних закладів. Школи підготовлені та мають усе необхідне», — сказав він, підкресливши водночас, що найдієвіше безпеку вчителя та учня гарантуватиме вакцинація. У зв’язку з цим прем’єр закликав українських педагогів не нехтувати власною безпекою та робити щеплення.

Глава уряду нагадав, що в Україні триває реформа Нової української школи. Зокрема, з 1 вересні вона стартує у пілотних класах 136 шкіл країни. Ця модель організації освітнього процесу покликана навчити дітей критичного мислення та замість простого заучування інформації набувати компетенції для застосування знань у реальному житті.

Ще одна програма стосується забезпечення педагогічних працівників особистими комп’ютерами, що особливо важливо під час дистанційної форми навчання. «Цього року для придбання ноутбуків учителям державою на місця виділено субвенцію у розмірі 1 мільярд гривень», — повідомив прем’єр.

Уряд затвердив план перенесення робочих днів у 2022-му. Українців, зокрема, чекають чотири вихідні на 8 березня та 28 червня — на День Конституції України. Відповідно, відпрацювати за робочий понеділок 7 березня, який буде вихідним, пропонується в суботу, 12 березня, а за робочий понеділок 27 червня, який також буде вихідним, у суботу, 2 липня.

Кабінет Міністрів підтримав та подасть до Верховної Ради законопроект про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону «Про всеукраїнський референдум». Цей документ передбачає внесення змін до законів «Про політичні партії в Україні» та «Про державний реєстр виборців» з метою приведення їх у відповідність із Законом «Про всеукраїнський референдум», зокрема, в частині утворення політичними партіями фондів агітації щодо ініціативи проведення всеукраїнського референдуму та самого референдуму, подання фінансових звітів, порядку складання попередніх та уточнених списків виборців.

Також підтримано законопроекти: про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення; про захист послуг, що надаються із застосуванням системи умовного доступу; про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту послуг, що надаються із застосуванням системи умовного доступу; про внесення змін до Закону «Про наукову і науково-технічну експертизу»; про внесення змін до деяких законів України щодо визнання організації терористичною.

Останній законопроект передбачає, що організація визнається терористичною, якщо хоч одна особа, яка є членом або має інший зв’язок з цією організацією, здійснює терористичну діяльність, якщо ця діяльність охоплюється умислом хоча б одного з організаторів чи керівників, або кінцевого бенефіціарного власника. Діяльність таких організацій на території України забороняється. Перелік організацій, визнаних терористичними, вестиме СБУ.