Тим, що сотні дітей на Херсонщині губляться й стільки ж потерпають від різних злочинів, стурбовані вже й самі діти. Учні кількох шкіл обласного центру — Влада Пономарьова, Ксенія Трусова, Магдалина Танклевська та Михайло Лінецький — познайомилися та потоваришували під час студій у Школі молодого політика. Й спільно розробили проект створення «Острівців безпеки» для малечі. Це може бути і кафе, і фінансова установа, і торговельна точка, де на дверях клеїтимуть спеціальні наліпки. Побачивши таку, дитина зможе зайти і звернутися зі своєю проблемою до будь-якого працівника. А той вислухає і зателефонує до поліції та батьків юного відвідувача. Це як мінімум.

Проект — не просто цікава ідея, а й розробка з ґрунтовною підготовкою. Хлопці та дівчата провели чимало переговорів, успішно домовившись із банком, керівниками мереж магазинів іграшок та продуктових маркетів про розміщення там наліпок-підказок.

Розробники проекту підрахували, що на його реалізацію  потрібно 220 тисяч гривень, і вони претендують на фінансування з муніципального бюджету участі. Заявка вже готова. Задум підтримали не тільки вчителі та батьки школярів, а й народний депутат України від Херсонщини Павло Павліш. Він запросив співавторів ідеї виступити на серпневій конференції педагогічних працівників. І пообіцяв допомогти, щоб «Острівці безпеки» незабаром з’явилися не тільки в Херсоні, а й по всій області.

Херсон.