Про це парламентарій написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Як наслідок, механізм для вдосконалення або скасування вже ухвалених нормативно-правових актів (НПА) є неефективним. Через це кількість нових НПА постійно збільшується, виникають колізії та прогалини правового регулювання. Проект закону «Про правотворчу діяльність» (№ 5707), ініціаторами якого стали 195 народних депутатів, якраз передбачає, що правовий моніторинг стане етапом розробки проекту НПА та планування правотворчої діяльності», — наголосив Руслан Стефанчук.

Він зазначив, що законопроектом пропонується введення поняття «правового моніторингу» як систематичної, комплексної діяльності суб’єктів правотворчої діяльності, спрямованої на спостереження, аналіз та оцінку законодавства під час його застосування з метою його вдосконалення та прогнозування розвитку, виявлення необхідності та можливості удосконалення чи скасування чинного, підготовку нового НПА, усунення колізій та прогалин правового регулювання.

«Правовий моніторинг здійснюватиметься шляхом аналітичного узагальнення даних нормозастосовної й судової практики; проведення опитувань громадської думки щодо змісту й дії НПА; аналітичного узагальнення звернень громадян та їхніх об’єднань до державних органів, органів місцевого самоврядування з питань, що пов’язані з дією та застосуванням НПА. А також обміну між державними органами, органами місцевого самоврядування інформацією щодо нормозастосування НПА, аналізу судових рішень у справах про оскарження НПА та інших способів», — поінформував Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Руслан Стефанчук розповів, що за підсумками проведення правового моніторингу готуватиметься звіт, який буде доступний громадськості. Зокрема, «з’явиться інформація про виявлені проблеми і прогалини в чинних НПА, способи підвищити їхню ефективність; буде обґрунтовано необхідність внесення змін чи скасування НПА, а також пропозиції до документів планування правотворчої діяльності».

Він також зазначив, що «правовий моніторинг, що здійснюється парламентом, передбачатиме проведення комітетами Верховної Ради оцінювання ефективності застосування законодавства з питань, віднесених до предметів їх відання. За результатами такого оцінювання комітети готуватимуть звіт, висновки та рекомендації якого подаються на розгляд парламенту».

«Роль комітетів посилюється, адже часто невиконуваний інструмент контролю «аналіз практики застосування законодавства» заміщується «оцінюванням ефективності застосування законодавства» як частина правового моніторингу Верховної Ради України», — наголосив Руслан Стефанчук.

Фото з сайту rada.gov.ua