Саме про Линовицьку громаду загалом розповідає відеофільм «Линовиця та довкілля: зміни що настають». Його підготував Сіверський інститут регіональних досліджень у рамках реалізації проекту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади».

У центрі уваги — ставлення жителів громади до свого довкілля з огляду на наявні побутові та промислові проблеми, пов’язані з діяльністю цукрового заводу та агро-
промислових підприємств. Відповідно постає питання збереження виробничого потенціалу, мінімізації його шкідливого впливу на природу та створення сприятливих умов для розвитку туризму. А це два старовинні парки в самій Линовиці, каскад ставків, річка Удай та інші культурні і природні пам’ятки в навколишніх селах.

У фільмі показано, як громада може вирішувати такі ребуси за допомогою розробки та запровадження власної політики охорони навколишнього середовища, залучати експертів та проводити необхідні дослідження, стратегічну екологічну оцінку та чітко визначити екологічний напрям у стратегії розвитку громади. І водночас залучати своїх мешканців (особливо молодь) до прибирання території, догляду за парками та зеленими насадженнями, облаштування берегів водойм та місць відпочинку.

Продемонстровані зміни в громаді, висловлені думки експертів та представників Линовицької спільноти є прикладом для жителів інших громад, які так само можуть та повинні турбуватися про своє навколишнє середовище, забезпечити баланс між своїми сьогоднішніми потребами та турботою про нащадків.

Чернігівська область.