Стан справ щодо надання якісної вторинної медичної допомоги обговорили учасники Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яка відбулася в Рівненській районній раді

Разом з керівниками територіальних громад району участь у засіданні взяв і голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

Річ у тім, що після децентралізації колишні районні лікарні перейшли на баланс місцевих громад, при цьому вони продовжують обслуговувати території колишніх районів. На сьогодні медзаклади більшості громад стикнулися передусім з нестачею коштів на оплату енергоносіїв та недофінансуванням з боку Національної служби здоров’я України.

Так, за словами головного лікаря Костопільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Романа Товарницького, за ковідний пакет послуг лише за серпень з 2,5 мільйона гривень НСЗУ оплатила лише 200 тисяч. І така ситуація складається не вперше.

— З розрахунком за енергоносії стан справ ще гірший, — кажуть головні лікарі Клеванської, Здолбунівської, Березнівської, Корецької та інших лікарень. Там дефіцит коштів до кінця цього року обраховується мільйонами.

Голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук зауважив, що ситуація з розміром тарифів на енергоносії для всіх комунальних установ, а також для населення Рівненщини справді загрозлива:

— Звернення від керівників установ і організацій, які перебувають у комунальній власності обласної ради, щодо нерозуміння, як до кінця року оплатити комуналку, отримую чи не щоденно. З останнього — заклад на початку року провів тендер і купив газ по менш як п’ять гривень за кубічний метр, а нині, озвучуючи його вартість, фірма-постачальник називає цифру 25 гривень за метр кубічний, — розповів Сергій Кондрачук.

Зі свого боку голова Рівненської районної ради Василь Тимощук як один із механізмів вирішити питання запропонував керівникам сусідніх громад укладати угоди про співпрацю, створювати спільні медичні підприємства, затверджувати на сесіях їхні статути і спільно їх утримувати. Тим паче, що це дозволяє відповідний Закон України про співпрацю територіальних громад. Інший варіант — це муніципальне співробітництво, успішні приклади якого на Рівненщині також є.

Фото: ror.gov.ua