Керівник Кабінету Віргініюса Сінкявічюса, член Європейської комісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Маріус Вашчега, комісар Європейської комісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс та голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко під час звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

Під час заходу, організованого Комітетом з питань екологічної політики та природокористування, говорили про екологічний порядок денний Верховної Ради та адаптацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу. У зустрічі взяли участь Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, голови депутатських фракцій і груп, голови парламентських комітетів та народні депутати.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, звертаючись до учасників зустрічі в режимі відеозв’язку, подякував представникам Євросоюзу за сталу підтримку України в боротьбі за її територіальну цілісність. Він наголосив на важливості питань екологічної безпеки і, передусім, на тимчасово окупованих територіях Донбасу, які страждають від війни і від недбалого ставлення «ЛНР» і «ДНР» до екологічних питань. «Наслідки можуть бути катастрофічними не лише для України, а й для європейської спільноти», — сказав він.

Голова Верховної Ради також зауважив, що питання боротьби з коронавірусною хворобою є важливим для всього світу, однак «паралельно ми не можемо забувати про екологічні питання, які точно не можуть відходити на другий план». Очільник парламенту висловив сподівання на конструктивну співпрацю Верховної Ради з представниками Європейського Союзу у вирішенні екологічних питань.

Член Європейської комісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс наголосив на важливості спільного подолання викликів і запевнив, що Європейський Союз готовий продовжувати надавати допомогу в питаннях імплементації європейського екологічного законодавства в Україні.

Він відзначив кроки, зроблені парламентом України, щодо ухвалення законів екологічного спрямування, зокрема, прийняття за основу проекту закону про державний екологічний контроль, який, на його думку, «має вирішальне значення для забезпечення дотримання законодавства з питань екології в країні». Представник ЄС висловив сподівання, що законопроект найближчим часом буде прийнято в цілому.

Ще одним значним досягненням він назвав прийняття законів про заборону пластикових пакетів. Віргініюс Сінкявічюс переконаний, що виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію можна прискорити і вдосконалити ухваленням законопроектів екологічного спрямування, які перебувають на розгляді парламенту, зокрема, щодо промислових викидів, збереження біорізноманіття, захисту довкілля та управління відходами.

«Ви визначаєте власний шлях з огляду на ваші місцеві обставини, однак важливо, щоб ухвалені закони були сумісними із законодавством ЄС. Це потрібно для виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію та інших міжнародних зобов’язань», — сказав член Європейської комісії, звертаючись до народних депутатів.

Віргініюс Сінкявічюс зазначив: «Найголовніше — це забезпечити здоров’я української економіки, здатність конкурувати на ринку ЄС, отримувати від цього переваги, мінімізуючи вплив на клімат, на довкілля і здоров’я людей. Для цього Україна повинна модернізувати свою економіку. Однак інвестиції в її «озеленення» окупляться завдяки підвищенню попиту на сталу та «зелену» продукцію в ЄС». Він наголосив на важливості знаходження консенсусу між зацікавленими сторонами у питаннях покращення якості повітря в Україні, а також висловив сподівання на «швидкий рух у питаннях управління відходами».

Серед питань, які не можна відкладати, Віргініюс Сінкявічюс назвав збереження біорізноманіття, оскільки його втрата завдасть шкоди, зокрема, ключовим для України галузям економіки — сільському господарству, рибальству і туризму.

«Сподіваюся, що ми працюватимемо тісно щодо наших спільних високих цілей із захисту довкілля», — сказав представник ЄС і закликав до якнайшвидшого узгодження довгострокової стратегії України з цілями ЄС щодо кліматичної нейтральності.

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко подякував за підтримку екологічного порядку денного в Україні. «Дуже важливо, що питання захисту довкілля виходять на найвищий політичний рівень», — сказав він.

Олег Бондаренко нагадав основні напрями співпраці з ЄС у сфері довкілля і зауважив, що «імплементація рішень Європейського Союзу має ґрунтуватися на базових законах України, розроблення яких сьогодні перебуває на контролі Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування. Зокрема, це законопроекти про управління відходами, про відходи електричного й електронного обладнання, про батареї й акумулятори, про поводження з миючими засобами, про державний екологічний контроль, зменшення і контроль промислового забруднення».

Голова комітету поінформував про законопроекти з екологічної тематики, прийняті нинішнім скликанням Верховної Ради і які перебувають на стадії розробки. «Комітет з питань екологічної політики та природокористування послідовно виступає за впровадження цілей сталого розвитку та цілей, визначених європейським зеленим курсом, які збігаються з нашими зобов’язаннями відповідно до Угоди про асоціацію», — наголосив Олег Бондаренко.

Заступник голови комітету, голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева зауважила, що багато комітетів долучаються до роботи над законопроектами екологічної спрямованості. Вона висловила переконання, що їхні узгоджені дії дають результати в питаннях реалізації зеленого курсу ЄС.

«Сподіваюся, що нам у майбутньому потрібно буде витрачати менше часу і сил для того, щоб переконувати когось у тих цілях, які затверджені нашою державою на рівні парламенту та уряду, і ми побачимо голосування екопроектів конституційною більшістю», — сказала парламентарій.

Олег Бондаренко подякував представникам Європейської комісії та Представництва Європейського Союзу в Україні за постійну підтримку, співробітництво і висловив сподівання на подальшу співпрацю.

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут — www.golos.com.ua