На знімку: Галина Досів.

Івано-Франківщина трохи стрепенулася після несподіваного похолодання. Небо роз’яснилося, й сільські господарі подалися на городи. Хто ще не встиг — вибирає картоплю. Ця культура цьогоріч дає щедрі врожаї. Як зауважив жартома мешканець Тисмениці Володимир Струк, нічим годувати поросят, бо вся бульба велика.

Так само стверджує мешканка села Петрилів Тлумацької територіальної громади Оксана Котюк. Попри те з великої площі вісім мішків дрібнішої таки відібрали — для підгодівлі курей. Відклали на насіння та для власного споживання, а решту раді й продати, та закупівельні ціни геть низькі — по 3—4 гривні за кілограм. Звісно, в Івано-Франківську можна реалізувати й по 8 гривень, але туди ще треба доставити.

Подружжя Галину та Василя Досівих із села Клубівці Тисменицької ТГ авторка цього допису застала на городі: разом із невісткою Ольгою вони вибирали картоплю з розораних рядків. Бульба — хоч на виставку подавай. Вирощують для власного споживання, дрібну — для курей. Син Андрій тим часом — на роботі в Польщі.

Господарі вибачилися за повсякденний одяг: до фотосесії не готувалися. На запитання, чи тримають у селі поросят, відповіли заперечно. Мовляв, таких тепер на великі Клубівці одиниці. Старшим то вже не під силу, а молодші їдуть на заробітки, переважно до Польщі. Привезені гроші вкладають здебільшого в машини та квартири в обласному центрі. Так руйнується традиційний сільський устрій.

На центральному агропромисловому ринку Івано-Франківська картопля на вибір. Багато завізної, не менше й місцевої. На гурт можна придбати по 6—7 гривень за кіло, наприкінці дня залишки реалізують і по 3 гривні. Утім, містяни не поспішають масово заготовляти бульбу на зиму, адже попереду — сільськогосподарські ярмарки, там братимуть безпосередньо у товаровиробників.

Івано-Франківська область.

Фото автора.