Тут відкрилася крафтова, тобто домашня виноробня — підприємство «Виноман». Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації, це перша ліцензована виноробня на півночі України.

Власник винарні Борис Слабошевський створює крафтові вина — Шардоне, Мерло, Піно Розе, які вже отримали нагороди на фестивалі Odessa Wine Week. Він висадив у Жавинці 75 соток різноманітних сортів винного винограду, планує збільшити насадження до 1 га. Крім того, вирощує виноград в Одеській області. З винограду планує виробити майже 5,5 тисячі літрів продукції, яку реалізує в ресторанах Києва. Також він готовий приймати туристів, маючи для цього гарну терасу над затокою Десни та добірні вина, що ними можна поласувати, споглядаючи красивий ландшафт. Зможуть гості й ознайомитись з його фруктовим садом та виноградником.

Фахівці департаменту запропонували підприємству орієнтуватися не тільки на столицю, а й розглянути можливість брати участь у виставках-ярмарках, які проводяться на території області, та презентувати свою продукцію місцевому споживачу.

Роз’яснено умови програми підтримки підприємців, зокрема, у частині часткового відшкодування вартості участі у виставках-ярмарках на національному та міжнародному рівнях згідно з комплексною програмою підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021—2027 роки «Чернігівщина конкурентоспроможна» та фінансової підтримки виробників органічної продукції.

Чернігівська область.

Фото надано департаментом агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.