Очільник парламенту відзначив те, як президенти, уряди і парламенти України та Польщі спільно та активно поглиблюють дружні, взаємовигідні, спрямовані на перспективу взаємовідносини.

«Для нас є цінною ваша підтримка і не лише на словах, але й на ділі. Наміри наших двох країн збігаються. Ми дивимось в один бік і це означає, що ми стаємо сильніші», — наголосив Руслан Стефанчук.

Він також подякував польській стороні за підтримку Кримської платформи і висловив сподівання на те, що парламент Польщі визнає депортацію кримського народу актом геноциду.

У рамках зустрічі сторони обговорили і питання щодо нарощування військового потенціалу Російською Федерацією поблизу кордонів України.

«Це наша спільна безпека. І в цьому контексті українська сторона, парламент розраховує на активну взаємодію наших країн під час головування Польщі в ОБСЄ у 2022 році», — сказав Руслан Стефанчук (на знімку праворуч).

Окрім того, глава парламенту відзначив внесок Польщі в реалізацію європейської інтеграції України. Декларація про європейську перспективу України, підписана нашими президентами 3 травня 2021 року у Варшаві, є чітким сигналом підтримки з боку Польщі. Україна в цьому контексті ставить перед собою цілі, які будуть реалізовані під час головування Польщі в Раді ЄС у 2025 році.

«Ми також розраховуємо на посилену взаємодію в контексті євроатлантичної інтеграції України. Ми будемо вдячні, якщо Польща залучить інструментарій впливу у рамках Північноатлантичного альянсу, зокрема й Парламентської асамблеї НАТО на користь отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО», — сказав Руслан Стефанчук.

Голова парламенту відзначив те, як активно Україна та Польща почали порушувати питання, пов’язані з Люблінським трикутником: «Я би хотів, щоб Люблінський трикутник був пріоритетом у наших подальших діях. Це один з регіональних альянсів, який змінює безпеку країни та наближує Україну до вступу до ЄС і НАТО».

Своєю чергою Надзвичайний та Повноважний Посол Бартош Ціхоцький запевнив, що польські колеги працюють задля прискорення розвитку України, адже «успіх України — це наш успіх». Вони також готові підтримувати роботу Верховної Ради у таких напрямах, як євроінтеграція, реформи, які спрямовані на покращення інвестиційного клімату та економічної ситуації, співпрацю в аграрному та оборонному секторі.

Прес-служба апарату Верховної Ради  України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут.