Серед функцій нового органу — дослідження та аналіз законопроекту про бюджет, стан бюджету та фіскальної політики, надання парламенту незалежного аналізу кошторису, інших документів з фінансових та економічних питань, які мають особливо важливе значення для країни, тощо. Про це повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час зустрічі з представниками Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).


Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

Політик переконаний, що створення такого органу вкрай важливе для України. Адже навіть побіжний аналіз бюджетів на наступний рік, прогнозування фінансової стратегії будуть корисними для держави та суспільства.

Водночас є три блоки питань у зв’язку зі створенням державного органу. «По-перше, юридичний бік справи: як це буде вбудовуватись у законодавство, враховуючи, що у нас є Бюджетний кодекс і Бюджетна декларація, яка вже сформована, є Рахункова палата. Бажано, щоб усі наші юридичні питання ми вирішили без змін до Конституції. Важливими будуть організаційні питання, зокрема, чи будуть залучатись представники інших країн, а також установчі — чи буде дотична присутність представників опозиції, як формуватиметься орган», — розповів він.

Олександр Корнієнко висловив вдячність представникам ЄІБ за підтримку проекту.

«Ми готові на рівні керівництва парламенту сприяти цьому процесу та спробуємо долучити певні відділи апарату Верховної Ради, щоб ми могли швидко рухатись по реєстрації цього органу», — підсумував Перший заступник Голови Верховної Ради.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Фото Олександра КЛИМЕНКА.