Іноземні гості зі складу об’єднаної навчально-тренувальної групи UNIFIER збройних сил Канади ознайомилися з особливостями роботи українських військових. Основною метою їхнього візиту було розширення співпраці між армійцями двох країн за напрямом геопросторової підтримки.

— За сім років російсько-української війни харківські картографи направили до району проведення АТО/ООС мільйони примірників топографічних та спеціальних карт, різних фотопланів, переважна більшість яких готується до видання за стандартами НАТО з використанням світової геодезичної системи координат WGS-84, — зазначив командир військової частини підполковник Олександр Матющенко під час зустрічі з іноземцями.

Водночас канадські колеги розповіли українським військовим про проведення геоінформаційної підтримки військ, що застосовується у збройних силах країн—членів НАТО. Також іноземні гості високо оцінили високу деталізацію українських військових карт, що, звісно, досягається майже «ювелірною» роботою всього колективу частини.

Наприкінці зустрічі сторони обговорили можливість подальшого співробітництва між двома країнами за військово-фаховим напрямом.

Текст і фото  служби зв’язків з громадськістю Командування Сил підтримки ЗС України.

P.S. Ця сама делегація військових з Канади побувала в гостях у Шепетівському топографічному центрі Командування Сил підтримки Збройних Сил України, де ознайомилася з організаційною структурою частини та тією продукцією, яку тут виготовляють. Цікавилися гості і приладами, технікою та відповідним програмним забезпеченням, які використовуються для топографо-геодезичних робіт.
Українські топографи, виконуючи специфічні завдання, створюють топографічні карти та плани масштабу 1:10000—1:100000, спеціальні карти, ортофотоплани місцевості, великомасштабні плани 1:500—1:5000. Фахівці центру можуть також виготовляти тривимірні моделі невеликих ділянок місцевості.

Ірина КОЗАК.