Нині середній розмір місячних пенсійних виплат на Івано-Франківщині становить 3352 грн. А загалом на їх забезпечення потрібно 1,54 млрд грн. На обліку в головному управлінні Пенсійного фонду в області перебувають 339 тисяч одержувачів пенсій. Це понад чверть населення Івано-Франківщини. Тож якість їх обслуговування та доступність послуг, зокрема електронних, надзвичайно актуальні, особливо в нинішній час стрімкого поширення коронавірусної хвороби.

«Одним із пріоритетних завдань є обслуговування пенсіонерів із дотриманням єдиних стандартів, — зазначає начальник головного управління ПФУ в області Надія Павлюк. — Майже 57 тисяч громадян цієї категорії отримують широкий спектр електронних послуг. Завдяки централізованій системі нарахування й виплати пенсій мешканців області обслуговують не лише в приміщеннях 17 сервісних центрів на рівні району чи міста, а й безпосередньо в усіх територіальних громадах, у ЦНАПах».

Для захисту працівників ПФУ від можливих незаконних дій інших осіб здійснюється відеофіксація у місцях прийому громадян. У п’яти райцентрах функціонує система «Електронна черга». До всього — фахівці виїжджають до осіб із обмеженими можливостями, громадян, старших 80-річного віку, де надають консультації тощо. Для спрощення доступу до інформації є постійно діючі «гарячі» телефонні лінії. Від початку року надано майже 10 тисяч консультацій.

У цьому розрізі на запрошення ГУ ПФУ в області представники громадської організації «СЛІД» проводять інспектування відділів обслуговування громадян щодо розумного пристосування приміщень та прилеглих територій згідно з вимогами інклюзивного обслуговування осіб з інвалідністю.

В області є понад 11 тисяч пенсіонерів-військовослужбовців, виплати для них проведено повним обсягом. Перераховано 1735 справ учасників бойових дій та інвалідів армії в частині встановлення щомісячної доплати до пенсії. Середній розмір підвищення становить 904 грн.

Перераховано 208 пенсій чорнобильцям у бік підвищення суми виплат. На обліку перебувають і 7,2 тисячі пенсіонерів, котрі ще продовжують працювати. Здійснюються доплати різним категоріям через зміну прожиткового мінімуму. Перераховано 1321 пенсію особам з інвалідністю. Майже 30 тисяч 75-річних і старших пенсіонерів отримують 400 грн доплати.

Із запровадженням сервісу «Автоматичне призначення пенсій» немає потреби оббивати пороги кабінетів ПФУ, адже документи можна подати в електронній формі. Від початку року розглянуто понад 15 тисяч анкет. За цей же період майже 10 тисяч громадян дали згоду на СМС-інформування про нарахування пенсій чи зарахований страховий стаж. Чимало людей старшого віку користуються мобільним додатком «Пенсійний фонд» через смартфони та планшети.

«Функціонування електронних пенсійних справ дає багато можливостей, серед яких — доступ пенсіонерів до матеріалів своєї пенсійної справи в будь-якому сервісному центрі або через мережу Інтернет, отримання послуг незалежно від місця проживання. Цьогоріч спеціалісти нашої області прийняли 5,7 тисячі рішень про призначення виплат жителям інших регіонів», — наголошує Надія Павлюк.

Івано-Франківська область.