Керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні Олекса Петрів, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, архієпископ Ніжинський і Чернігівський Православної Церкви України Євстратій Зоря та представник форуму «Трансформація України» Михайло Харій.

Участь у робочій зустрічі взяли Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні Олекса Петрів, архієпископ Ніжинський і Чернігівський Православної Церкви України Євстратій Зоря та представник форуму «Трансформація України» Михайло Харій.

«Ви знаєте, що я не прихильник того, щоб закони приймалися задля галочки. Сповідую такий принцип: усе, що приймається парламентом, має бути належним чином реалізовано і служити на благо українського народу, — зазначив Руслан Стефанчук. — Ми нарешті прийняли Закон «Про службу військового капеланства». Однак робота на цьому не завершується. Далі будемо вдосконалювати запропоновану концепцію, здійснювати контроль за реалізацією закону, вносити потрібні корективи. Адже те, що ми робимо, є справді важливим для людей».

Голова Верховної Ради зауважив: концепція, що вже стала законом, дуже відрізняється від усіх попередніх. «Тут справді можемо говорити про випробуваний часом натовський підхід до законодавчого регулювання душпастирської опіки у війську. Ніл Олден Армстронг, коли вийшов на поверхню Місяця, сказав: «Це маленький крок для людини, але великий стрибок для людства». Це стосується і прийнятого Закону «Про службу військового капеланства», який уперше був підтриманий парламентом. Радий, що ми зробили цей крок», — наголосив очільник парламенту.

Релігійні діячі подякували Руслану Стефанчуку за ухвалення закону. «Він відкриває нову сторінку у стосунках між церквами й державою. Це дуже потужний прецедент, за допомогою якого законодавці й релігійне середовище розбудовують державно-церковні стосунки як такі», — зазначив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. За його словами, тепер відкриваються нові можливості та механізми для напрацювання інших подібних законодавчих актів. Наприклад, у медичному, в’язничному та інших сферах капеланства. Закон також створює можливість інституціолізованого служіння із взаємною відповідальністю. І за такого типу служіння відповідальність бере на себе і держава, і церкви, і релігійні організації.

Учасники зустрічі обговорили й інші законопроекти та висловили свої пропозиції до них. Релігійні діячі запевнили, що готові до різних видів співпраці з Верховною Радою. Зокрема, коли йдеться про аналітичний супровід чи участь в опрацюванні певних законопроектів, як це було у випадку із Законом «Про Службу військового капеланства». Учасники зустрічі визначили напрями подальшої співпраці. Зокрема, Р. Стефанчук висловив свій намір звернутися до різних держав, парламентів світу з проханням визнати Голодомор геноцидом українського народу. Релігійні діячі запевнили у своїй готовності надати підтримку Голові Верховної Ради і посприяти у цьому.

Прес-служба Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.