У південних областях посіви продовжують вегетацію, чим поліпшують свій стан. На решті території — перебувають у стані неглибокого зимового спокою.

Якщо вірити Мінагрополітики, в Україні озимі зернові під урожай-2022 займають 7 млн 685 тис. га — менше, ніж торік. Зокрема, пшениця зростає майже на 6 млн 517 тис. га. Ячменем засіяли 1 млн 21 тис., житом — 159 тис. га.

Як зазначають аналітики «УкрАгроКонсалт», через пізню весну змістилися у часі всі сільгоспроботи, тому й сівба озимих цьогоріч була пізня. А погодні умови цієї осені виявилися дещо гіршими за звичайні. Вересень і жовтень видалися холоднішими за норму, що уповільнювало вегетацію. У листопаді, навпаки, температура повітря кілька разів підвищувалася до 15 градусів, а в південних областях — ще вище. Тепла погода допомогла б розвинутися посівам, однак зволоженість ґрунту на території країни була недостатньою. Як наслідок — на півдні подекуди спостерігається зрідженість сходів, а рослини, що проклюнулися, не встигли достатньо зміцніти до холодів, частина з них пішла в зиму ослабленими. Тому підживлення навесні буде особливо важливим, наголошують в «УкрАгроКонсалт». Однак в умовах подорожчання добрив таку стратегію реалізувати непросто.

Підготувала Галина КВІТКА.