Про це повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко (на знімку) в інтерв’ю одному з українських видань.

«Що ми можемо зробити, щоб мотивувати людей брати участь у виборах, — це, звичайно, запровадити так зване «машинне» голосування, яке в усьому світі вже імплементується. Його суть у тому, що виборець вкидає бюлетень не до урни, а до спеціальної машини, яка одразу зараховує голос», — сказав він.

Перший заступник глави парламенту переконаний, що ця технологія унеможливить фальсифікації на дільницях і різні маніпуляції з протоколами, які були навіть під час останніх місцевих виборів.

Водночас Олександр Корнієнко уточнив, що запровадження «машинного» голосування передбачатиме залучення значних інвестицій, адже кожну із 30 тисяч дільниць в Україні треба буде обладнати щонайменше двома такими пристроями.

«Одна така машина коштує від 400 до 700 євро залежно від оснащеності, тобто загалом треба буде витратити 30 мільйонів євро. Отже, сім мільярдів гривень треба спрямувати просто на переоснащення. Крім того, необхідно буде навчити членів комісій користуватися цим обладнанням», — зазначив він.

Олександр Корнієнко спрогнозував, що почати реалізовувати цю ініціативу в Україні можна буде до 2024 року. «Я думаю, до 2024 року можна говорити про експерименти з «машинним» голосуванням, ураховуючи наявні кошти. Якщо ми зможемо знайти на це кількасот мільйонів гривень, хоча б до мільярда, зможемо у всіх великих містах його запустити, де великі дільниці і довго триває підрахунок голосів», — пояснив він.

Перший заступник Голови Верховної Ради також акцентував увагу на тому, що, згідно з дослідженнями, однією з причин відсутності інтересу молоді до виборів є тривалість самого процесу. «Сучасна молодь звикла, що все відбувається швидко. Їй незрозумілий підхід, за якого чотири-п’ять днів треба для прийняття рішень на виборах. Тому «машинне» голосування буде стимулювати їх, а з іншого боку — цікаво за-провадити для молоді щось більш зрозуміле, ніж вкидати бюлетень до урни. Але на дільницях, звичайно, мають залишатися й урни для «традиційних» виборців, тобто для старшого покоління, яке давно бере участь у волевиявленні», — додав Олександр Корнієнко.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Фото з сайту rada.gov.ua