Члени комітету та працівники секретаріату, як повідомляє Інформаційне управління апарату Верховної Ради, підготували і провели 12 засідань, три слухання та шість круглих столів.

На засіданнях комітету в період шостої сесії розглянуто та прийнято рішення по 68 законопроектах, із них по 61 законопроекту, з опрацювання яких комітет визначено головним. Підготовлено та направлено для розгляду Верховною Радою України 36 законопроектів.

Упродовж шостої сесії Верховною Радою прийнято три закони, підготовлені комітетом для розгляду: 21 вересня 2021 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо оперативності прийняття рішень» № 1758-XI (проект закону за реєстр. № 3527); 02 листопада 2021 року прийнято Закон України про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» щодо приведення у відповідність із деякими законодавчими актами України» № 1848-IX (проект закону за реєстр. № 4542); 14 грудня 2021 року прийнято Закон про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана (проект закону за реєстр. № 5694).

Крім того, за поданням комітету парламент за основу ухвалив сім законопроектів.

Комітетом у період роботи шостої сесії було проведено слухання на теми: «Про стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду України та інших судів України щодо соціальних виплат громадянам України»;

«Щодо роботи міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Міністерства у справах ветеранів України з приводу надання статусу учасника бойових дій».

Представники комітету протягом шостої сесії також розглядали та аналізували звернення громадян, громадських та профспілкових організацій, опрацьовували запити на інформацію. Загалом комітетом опрацьовано 6498 звернень, у тому числі 22 звернення народних депутатів України, один депутатський запит та 355 звернень громадян.

Водночас уже в лютому 2022 року комітет планує провести круглий стіл на тему: «Забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації». Це передбачено планом роботи на період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання. Засідання відбуватиметься під головуванням заступника голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Вадима Струневича. Для участі у заході запрошено народних депутатів України, представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, Радника-уповноваженого Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, громадських організацій та об’єднань.

Крім того, на березень поточного року заплановано слухання на тему: «Підтримка волонтерської діяльності». Мета заходу — обговорення законодавчих ініціатив, спрямованих на врегулювання питань волонтерської діяльності в Україні. Створення сприятливих умов для вільного розвитку волонтерського руху в Україні у співпраці з організаціями громадянського суспільства та з урахуванням кращого міжнародного досвіду.