«З огляду на безпрецедентний характер наших двосторонніх відносин, а також нові зовнішні виклики та пріоритети пропоную доручити нашим міністрам закордонних справ оновити Спільну декларацію», — сказав Володимир Зеленський під час телефонної розмови з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Він поінформував Прем’єр-міністра Канади про ситуацію на сході нашої держави та на кордоні, а також повідомив про кроки, які здійснюються з метою досягнення миру в межах наявних переговорних форматів, інформує Офіс Президента. Відзначивши роль друзів і партнерів України в питанні врегулювання ситуації і недопущення посилення російської агресії, глава держави наголосив на тому, що жодні рішення стосовно України не мають ухвалюватися без України.

Під час телефонної бесіди Володимир Зеленський та Джастін Трюдо обмінялися думками щодо позицій у контексті міжнародних заходів і переговорних форматів. «Позиція західних країн у діалозі з РФ має залишатися твердою і рішучою. Необхідно бути готовим до невідкладного запровадження превентивного пакета санкцій проти РФ з метою протидії агресивним намірам Кремля», — заявив Володимир Зеленський.

Під час розмови Президент наголосив на не-змінності євроатлантичного курсу нашої держави та висловив переконання, що Канада продовжуватиме надавати всіляку підтримку Україні на шляху набуття членства в Альянсі. «Ніхто, крім України та НАТО, не повинен мати вплив на процес нашої інтеграції з Альянсом», — зазначив Володимир Зеленський. 
Окремо наголошувалося на важливості продовження канадської тренувальної місії UNIFIER з підготовки українських військових.

Також Президент України і Прем’єр-міністр Канади погодилися з необхідністю докладати спільних зусиль, щоб домогтися належної компенсації для родин жертв катастрофи літака рейсу МАУ PS752, який два роки тому був збитий над Тегераном.

Володимир Зеленський запросив Джастіна Трюдо відвідати нашу державу в 2022 році, інформує ОП.