Скажімо, завдяки одній із них — «Здорова країна» — область має змогу побудувати майже сотню спортивних майданчиків. На це держава виділяє 80 відсотків від потрібної суми. Але, звісно, громади мають спланувати співфінансування, щоб отримати кошти і розпочати необхідні роботи.

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус наголосив: «Уперше цьогоріч облдержадміністрація та обласна рада усвідомлено надали право розподілу частини державної субвенції громадам. Тобто кому і скільки вирішуватиме не облдержадміністрація, а безпосередньо голови громад».

Проте часто якість підготовлених громадами проектів залишає бажати кращого. Тож від рівня спеціалістів у громадах залежить і отримання грошей від держави. Для прикладу: в реалізації обласної програми підтримки індивідуального житлового будівництва та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» минулого року 29 громад із 57 взагалі не брали участі. Проте активно спрацювали Семенівська, Бахмацька, Бобровицька, Варвинська та Менська територіальні громади, які й оформили 81 кредитний договір на суму 12,5 мільйона гривень.

Тепер питання розподілу коштів представники громад зможуть обговорювати, зокрема, в рамках комітетів, які вже сформувала Рада громад.

На фото: співголови Ради громад – голови обласних ради та адміністрації Олена Дмитренко та В’ячеслав Чаус.

Фото із засідання департаменту інформаційної політики Чернігівської ОДА.


Чернігівська область.