У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького презентували результати досліджень щодо збереження біологічного та ландшафтного різноманіття Миколаївщини в рамках Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області протягом двох останніх років.

Організаторами заходу виступили управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації, бібліотека та Центр екологічної інформації та культури бібліотеки-філії № 2. Зібрання було присвячене Всесвітньому дню водно-болотних угідь.

Під час досліджень старих парків та дерев, проведених представниками Херсонського державного університету, встановлено, що у Миколаївській області збереглися 28 старих парків та лісів: чотири старі природні ліси, 16 штучно створених лісів, вісім парків. Виявлено 142 вікових та меморіальних дерева, для яких запропоновані особисті назви — дендроніми. Доктор біологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Олександр Ходосовцев та доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Іван Мойсієнко презентували результати проекту «Інвентаризація старих парків та дерев Миколаївської області». Вчені поінформували, що серед матеріалів дослідження є відомості про вік дерев, що зростають у Миколаївській області та віднесені до пам’яток природи у складі природно-заповідного фонду, їх історію тощо.

Дані відносно збереження біологічного та ландшафтного різноманіття Миколаївщини узагальнені в нових виданнях: брошурі «Ендемічні рослини Миколаївської області» і краєзнавчому альманасі «Кінбурнська коса». У брошурі «Ендемічні рослини Миколаївської області» зібрано відомості про 30 ендемічних та субендемічних видів рослин, які зростають на території області. В. о. директора регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зіновій Петрович та науковий співробітник парку Костянтин Редінов представили краєзнавчий альманах про Кінбурнську косу, її природні умови, історію, Кінбурнську фортецю, населені пункти, рослинний і тваринний світ. У книзі є унікальні фотографії, мапи та схеми.

Перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Георгій Решетілов привітав учасників заходу та зазначив: «Екологія має багато векторів, і Миколаївська ОДА підтримує її розвиток в напрямі наукових досліджень та підтримує наших науковців. Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття — можливість жити для нащадків».

Дослідження та вихід у світ нових друкованих видань стали можливими завдяки виконанню у 2020-2021 роках природоохоронних заходів відповідно до Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області, зокрема, на замовлення управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації та за підтримки депутатів Миколаївської обласної ради.

Миколаївcька область.

Фото з відкритих джерел.