Так у зверненні до людей сказала музикознавиця Наталія Піцур, які післяобідньої сонячної пори 25 березня прийшли на площу Євгена Фенцика в Ужгороді на концерт академічного симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії. 

У концерті "Разом до Перемоги" виступили музиканти із різних куточків України – Харкова, Одеси, Києва, Сєвєродонецька, – які не з власної волі опинилися далеко від своїх домівок. Чимало наших співвітчизників з інших регіонів було і серед глядачів, які прийшли, аби додати собі духовних сил у цей складний час.

"У самому центрі древнього Ужгорода, у краї, де споконвічно перетиналися шляхи і долі різних народів та держав, ми, артисти філармонії, продовжуємо стверджувати, що Україна - єдина, що схід і захід, південь і північ разом у своєму прагненні відстояти мир, свободу і незалежність нашої держави. Ми вмотивовані вірою у свій народ, бо протягом цього страшного кривавого місяця запеклої боротьби ми і стали народом – єдиним народом нашої України. І це єднання відбувається на різних фронтах", – зазначила Наталія Піцур.

Симфонічний оркестр під керівництвом заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик-Цанько виконував класичну і українську патріотичну музику, твори Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Віктора Теличка. Ці твори прозвучали у чудовому виконанні віртуозів оркестру, серед яких заслужений артист України Ференц Томич, заслужений артист України, диригент Віктор Плоскіна. Прозвучали і сольні виступи заслуженого артиста України Олександра Садварія та артистки філармонії Галини Гаврилко.

Приємною несподіванкою став і виступ народної артистки України Наталії Могилевської, яка зараз перебуває на Закарпатті і приїхала до Ужгорода підтримати переселенців.  

Цей концерт, констатують у міськраді, - не тільки мистецька акція проти війни, але і прагнення долучитися до підтримки наших захисників, Збройних Сил України, які героїчно дають відсіч окупантам. На площі були волонтери "Руху підтримки закарпатських військових", усі охочі могли долучитися пожертвами і підтримати закарпатських військових, бійців 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади.

Як розповів директор філармонії Іван Микита, площа перед закладом стає своєрідним відкритим майданчиком – планують подібні виступи колективів філармонії проводити щотижня. На концерти запрошують вимушених переселенців і всіх, хто у ці дні не лише вболіває, а й підтримує наших воїнів і прагне якнайшвидшої перемоги над окупантом.

Василь НИТКА.
Ужгород.

Фото прес-служби міськради.