Руйнуються важливі об’єкти інфраструктури, горять нафтобази, АЗС, фабрики, заводи, склади.

Про це інформує Державна екологічна інспекція України.

За все це ворог має заплатити сповна. Саме тому, при Держекоінспекції на початку березня було створено оперативний Штаб для формування єдиного реєстру збитків заподіяних довкіллю окупантом.  Для розрахунку збитків, пред'явлення та стягнення їх у подальшому з агресора, фахівці ДЕІ спільно із Міндовкіллям розробили спеціальну Методику визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану. Це документ у якому прописані порядок визначення шкоди та її обчислення. Крім того, методика стосується усіх земель України, незалежно від їх категорій та форм власності.

Як спеціалісти Держекоінспекції будуть визначати ступінь забруднення та обсяги засмічення земельної ділянки та ґрунтів згідно з Методикою:

  • – проводитимуть огляд земельних ділянок;
  • – робитимуть аналіз даних дистанційного зондування землі;
  • – проводитимуть інструментально-лабораторні дослідження відібраних проб ґрунтів;
  • – опрацьовуватимуть висновки експертиз, пояснень, довідок, документів, матеріалів, відомостей, а також оперативних повідомлень від фізичних та юридичних осіб.

Впевнені, що росія має сплатити все до копійки за злочини на нашій території. Ми, своєю чергою, підготуємо необхідні документи для міжнародних партнерів, щоб ні в кого не було сумнівів, що злочини мають бути покарані.

Нагадуємо, якщо Ви стали свідком екозлочину спричиненого війною просимо повідомляти до Штабу Держекоінспекції, – інформує природоохоронне відомство України на своїй сторінці в мережі

Телефон гарячої лінії

+380 (96) 756-83-66 (Telegram, WhatsApp, Viber)

Чатбот у Telegram: @EcoShkodaBot

Email: eco@shtab.gov.ua

Сайт https://shtab.gov.ua

«Голос України»