Руслан Стефанчук подякував за ухвалення шведським парламентом позитивного висновку щодо заявки України на членство в ЄС та рекомендації Євросоюзу визнати перспективу членства України. Голова Верховної Ради також висловив вдячність за історичні рішення Риксдагу Швеції про надання двох пакетів оборонної допомоги Україні.

«Ми гостро потребуємо додаткової оборонної допомоги та розраховуємо на подальшу підтримку шведського парламенту майбутніх пропозицій Уряду Швеції», — наголосив спікер Парламенту України.

За його словами, життєво важливими для України в цей складний час є фінансова допомога Швеції для ЗСУ та підтримка економіки України. Руслан Стефанчук відзначив цінність гуманітарної допомоги Швеції та комплексний підхід до прийому українських громадян, які рятуються від російської війни.

«Також розраховуємо на активну участь Швеції та сприяння шведським парламентом у відбудові інфраструктури України відповідно до сучасних стандартів», — повідомив Голова Верховної Ради.

Руслан Стефанчук запросив Спікера Риксдагу Швеції відвідати Київ, щоб особисто побачити наслідки російської війни проти України. Він також висловив підтримку шведським поліцейським, які постраждали, забезпечуючи громадську безпеку та порядок під час нещодавніх заворушень у шведських містах.

Зі свого боку, Андреас Норлен запевнив в одностайній підтримці шведського парламенту України та її європейської перспективи. На його переконання, «це не тільки справа морального обов’язку, але це й зацікавленість ЄС зробити все для того, щоб Україна підтримувала європейський напрям». Спікер Риксдагу Швеції подякував і пообіцяв розглянути запрошення Руслана Стефанчука відвідати Київ.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України