У парламенті хочуть змінити тривалість навчального року та процедуру ліквідації шкіл. Відповідні зміни передбачає проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№ 7325), внесений головою профільного комітету Верховної Ради Сергієм Бабаком та групою народних депутатів.

Автори пропонують продовжити строк повноважень тимчасового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та призупинити на час воєнного стану дію окремих норм Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Серед іншого йдеться про «заморожування» норм щодо тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (не менше 175 навчальних днів) та наповнюваності класів, класів-комплектів державних, комунальних закладів загальної середньої освіти.

Переглянуть і процедуру ліквідації чи реорганізації шкіл. Законом України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менш як за рік до прийняття відповідного рішення.

«Станом на 25 квітня в Україні 1499 закладів освіти зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів та бомбардувань, з них 102 повністю знищені. Дотримання законодавчої процедури реорганізації та ліквідації окремих закладів загальної середньої освіти за фактом їх фактичного знищення може призвести до необхідності фінансування неіснуючих закладів освіти», йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Його автори пропонують надати засновнику школи або уповноваженому ним органу право продовжити без проведення конкурсу строк дії трудового договору (контракту) з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, до припинення або скасування в Україні або на відповідній території воєнного стану, але не більш як на шість місяців з дня його припинення чи скасування.

Як зазначається у пояснювальній записці, реалізація положень законопроекту «дозволить забезпечити безперервне функціонування системи загальної середньої освіти, а також зовнішнього забезпечення якості вищої освіти під час воєнного стану».