На Вінниччині навчатимуть військових медків. Українська військово-медична академія переїхала у Вінницьку область. Народний депутат України Ірина Борзова та начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов 9 травня зустрілись із керівництвом та студентами навчального закладу аби вирішити деякі організаційні питання діяльності академії в нових умовах.

«Перші кроки в організації нових умов функціонування академії на Вінниччині ми зробили. Але ще багато спільної роботи. Попереду вступна компанія, відкриття філій. Також в академії планують відновити підготовку військових фельдшерів. Військові фельдшери надзвичайно потрібні й армії і службі з надзвичайних ситуацій, й іншим силовим структурам. Адже, крім медичних навичок, вони матимуть знання з психології, організації евакуації постраждалих в екстремальних умовах», – розповідає Ірина Борзова. 

Від самого початку збройної агресії російської федерації проти України особовий склад Української військово-медичної академії бере активну участь у наданні допомоги пораненим і рятує життя. За 29 років існування навчальний заклад випустив 45 докторів медичних наук та 77 кандидатів медичних наук.

Начальник академії Валерій Савицький зазначає, що їх випускники і нині працюють на передовій та гідно виконують свій обов’язок.

«Військові лікарі сьогодні «під вогнем» повертають життя. Щоб надавати медичну допомогу в екстремальних умовах, цьому треба вчитись. Саме їхнього професіоналізму там, на передовій і у шпиталях, залежить життя і здоров’я наших захисників. Навчальна база для майбутніх військових медиків на Вінниччині є. Потрібно розвивати і налагоджувати роботу»,–- резюмувала Ірина Борзова.

Фото надане прес-службою народного депутата.