Про це інформує Державна екологічна інспекція України.

Днями працівниками Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) під час проведення заходів нагляду (контролю) по охороні об’єктів рослинного світу було виявлено факт незаконної вирубки сироростучих дерев на лісовій ділянці без наявності дозвільних документів (лісорубного квитка) за межами с. Бовтишка Кропивницького району місцевими мешканцями.

Вирубку дерев порушники здійснювали із використанням 2-х бензинових пил. В ході обстеження ділянки виявлено 82 свіжеспиляні пні сироростучих дерев (породи клен, ясен, тополя чорна (осокір), шовковиця) та заготовлена лісопродукція.

Сума розрахованої шкоди, заподіяної внаслідок незаконного вирубування дерев склала 320 663,10 грн.

Поряд місця затримання порушників виявлено ще одну лісову ділянку, на якій при огляді виявлено 152 свіжеспиляні пні сироростучих дерев (породи клен). Сума розрахованої шкоди, заподіяної внаслідок незаконного вирубування дерев на цій ділянці склала 529 385,47 грн.

Враховуючи, що в діях порушників наявні ознаки скоєння кримінального правопорушення за ст. 246 ККУ - незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду на місце порушення викликано правоохоронні органи.

Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. ст. 247, 253 Кодексу України про адміністративні правопорушення Державна екологічна інспекція Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) направила матеріали по виявленому факту незаконної вирубки дерев для прийняття рішення та подальшого притягнення порушників до відповідальності згідно вимог чинного законодавства, – інформує пресслужба Державної екологічної інспекція України на сторінці у соцмережі.

«Голос України».