Обговорили, зокрема, питання активної участі Ірландії у санкційному тиску на росію, визнання геноциду Українського народу, розмінування українських територій, відбудови України та інтеграції до ЄС.

Руслан Стефанчук висловив вдячність ірландським гостям за підтримку та перший візит спікерів двох палат Парламенту Ірландії до України.

«Народ України стоїть на захисті всіх демократичних цінностей і цивілізацій, які існують у світі. І саме тому ми зараз відчуваємо таке безпрецедентне об’єднання навколо України, тому що це боротьба всього цивілізованого світу з темрявою», — наголосив спікер Парламенту України та додав, що завдяки такому об’єднанню плани росії щодо швидкого вторгнення та захоплення України «зазнали повного краху».

Спікер Верховної Ради України звернувся до Марка Дейлі та Шона О’Фаріла з проханням визнати у Парламенті Ірландії геноцид Українського народу, який вчиняє рф. 

«Окрім юридичної та політичної підтримки, прошу вас суворіше дотримуватися санкційного тиску проти рф», — заявив Голова Парламенту України та закликав Ірландію підтримати запровадження подальшого пакета обмежувальних заходів, зокрема ввести ембарго на російську нафту та газ, заморозити активи російських афілійованих компаній, зареєстрованих у Міжнародному фінансовому сервісному центрі у Дубліні.

«Просимо Ірландію як країну, яка має великий досвід в операціях ООН, дати можливість долучити спеціалістів до розмінування територій України», — зазначив Голова Парламенту України. 

Він також зауважив, що всі усвідомлюють, що ця війна завершиться перемогою України, саме тому надважливим питанням є відбудова. 

«Запрошую Ірландію взяти участь у великій відбудові України. Можливо, реалізувати пропозицію Президента України Володимира Зеленського про те, що кожна країна може взяти патронат над певним регіоном, аби допомогти його відбудувати», — звернувся до спікерів палат Парламенту Ірландії Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України також попросив Ірландію не лише підтримати отримання Україною статусу кандидата для членства в ЄС, а й стати адвокаткою України для країн, які ще мають сумніви. 

«Для України отримати таку підтримку з боку Європи — потужна відповідь путіну, що Україна не одна та її місце в цивілізованій Європі», — запевнив він.

Зі свого боку, Головою Дойл Ерену Парламенту Ірландії Шон О Фаріл висловив підтримку захисту Україною демократії та європейських і міжнародних цінностей. 

«Ірландія є нейтральною країною, але вона не є нейтральною, коли триває боротьба між свободою й тиранією», — наголосив він і додав, що Ірландія рішуче підтримує Україну та її законне право захищати свою землю та свободу.

«Війна, скоєна російським режимом, має закінчитися, так само як мають бути покарані всі воєнні злочинці», — заявив Голова Сенату Парламенту Ірландії Марк Дейлі. Він також запросив Руслана Стефанчука з робочим візитом до Ірландії, аби виступити з промовою перед Парламентом країни.

Спікери обох палат запевнили, що Ірландія «щиро, твердо й незмінно підтримує рух України до Європейського Союзу».

«Складні часи породжують великих людей. Українці — нація великих людей, які мають право об’єднатися у великій Європі», — резюмував Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.


Прес-служба Апарату Верховної Ради України

 

Руслан Стефанчук: Дякую Ірландії за незмінну позицію щодо підтримки України в її євроінтеграційних прагненнях

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час брифінгу подякував спікерам верхньої та нижньої палати Парламенту Ірландії за те, що вони відгукнулися на запрошення приїхати до Києва, поспілкуватися з парламентаріями України та на власні очі побачити залишки «руского міра».

Він поінформував, що на спільній зустрічі обговорювалися питання санкційної політики, фінансового тиску на рф, отримання Україною статусу кандидата щодо членства у ЄС.

«Дякую Ірландії за незмінну позицію щодо підтримки України в її євроінтеграційних прагненнях. Присутність в Україні спікерів Парламенту Ірландії — це не тільки прояв власної чесноти, власної хоробрості, але й великий вияв солідарності з українським народом», — зазначив Руслан Стефанчук.

Зі свого боку, Голова Дойл Ерену Парламенту Ірландії (нижня палата) Шон О’Фаріл відзначив роль Президента України та Голови Верховної Ради України в керівництві державою в цей надзвичайно важливий час. Він додав, що Ірландія з великою повагою ставиться до українців, які шукають прихисток у їхній країні.

«Ми й надалі підтримуватимемо їх… Ми також сподіваємося, що настане такий час, коли вони повернуться до своїх домівок, і почнеться процес розбудови нової України, у якому ми також хочемо взяти активну участь», — наголосив Шон О’Фаріл.

Спікер нижньої палати відзначив, що Ірландія бере активну участь у міжнародних операціях із підтримки миру й налаштована надавати Україні допомогу в межах ЄС.

«Ми також маємо розглядати на рівні ООН та Ради Безпеки ООН шляхи, якими ми можемо прийти до миру, бо ми знаємо, що будь-яка війна закінчується миром», — наголосив він.

Шон О’Фаріл додав, що повністю підтримує практичні пропозиції Руслана Стефанчука. Це стосується й санкцій: введення ембарго на нафту й газ, замороження активів російських афілійованих компаній.

«Також дуже цікава пропозиція, яка нам сподобалася й ми хочемо взяти активну участь, — це те, щоби європейські країни взяли участь у відбудові конкретних географічних регіонів України. Ірландія з ентузіазмом візьметься за цю роботу», — наголосив Шон О’Фаріл.

Голова Сенату Парламенту Ірландії (верхня палата) Марк Дейлі запросив спікера Парламенту України здійснити візит до Ірландії та виступити перед її парламентом.

«Ми щиро підтримуємо заявку України на вступ до ЄС і готові також надавати вам підтримку в діалозі з іншими країнами з цього питання… Ірландія бере активну участь в операціях з підтримки миру по всьому світу в рамках ООН. Ми в цьому аспекті готові надати Україні всебічну підтримку щодо розмінування її територій», — закцентував Марк Дейлі.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України