Тож батьки можуть отримати необхідні медичні послуги для немовлят безоплатно. Зокрема такі дорогі послуги, як неонатальна допомога,  –  роз'яснює Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

При народженні дитини для матері та немовляти доступні всі необхідні медичні послуги, серед яких лабораторні та інструментальні дослідження. Для дитини доступні скринінг вроджених вад серця, перевірка слуху, щеплення відповідно до календаря, забір крові для неонатального скринінгу, а за потреби – первинна реанімація та стабілізація стану, а також профілактичні заходи, якщо дитина народжена від ВІЛ-позитивної жінки. За потреби і жінку, і її дитину переведуть до відповідного регіонального центру, де можна буде отримати комплексну допомогу.

Якщо немовля народилося передчасно або зі складною патологією, воно отримає медичну допомогу в межах пакета «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках».

Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках охоплює такі послуги:

- інтенсивна терапія;

- необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;

- цілодобовий догляд, у тому числі із залученням батьків;

- дихальна підтримка;

- парентеральне харчування;

- офтальмологічний скринінг для дітей віком до 32 тижнів, або старше 32 тижнів – за показаннями;

- консультації всіх необхідних фахівців;

- виходжування за методом «Кенгуру», при якому застосовується фізичний контакт між батьками та новонародженою дитиною "шкіра  до шкіри".

Також держава покриває перевезення новонародженого виїзною неонатальною бригадою невідкладної допомоги до лікарні, яка надає послуги новонародженим у складних неонатальних випадках.

Програма медичних гарантій оплачує лікарням реабілітацію передчасно народжених або хворих дітей не тільки в пологовому будинку, а й пізніше – до трьох років життя дитини.

Перелік безоплатних послуг «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя» містить:

- первинний огляд, консультацію необхідних фахівців, встановлення діагнозу;

- складання індивідуальної програми реабілітації;

- оцінювання стану розвитку дитини за п'ятьма сферами, скринінг на виявлення розладів аутистичного спектра.

Усі ці послуги безоплатні в будь-яких медичних закладах на території країни, які уклали відповідні договори з НСЗУ. Тобто молоді батьки, які переїхали в інший регіон, можуть без проблем отримати послугу в медичному закладі за новим місцем перебування. Ані реєстрація, ані попереднє місце проживання при цьому не мають жодного значення.

Щоб знайти медичний заклад, де отримати допомогу безплатно, телефонуйте в контакт-центр НСЗУ 16-77. Нині інформація про перелік закладів на офіційному сайті закрита з міркувань безпеки.

Щодо реєстрації дитини. Нагадуємо, що завдяки сформованому в електронній системі охорони здоров’я медичному висновку про народження батьки немовляти можуть отримати послуги від держави при народженні дитини без відвідування державних установ на порталі “Дія”. Це свідоцтво про народження та внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів, а також інші послуги, пов'язані з допомогою від держави – грошова допомога батькам, грошова компенсація пакета малюка тощо. Щоб отримати послугу, потрібно, щоб батьки мали громадянство України й укладали шлюб в Україні, а дитина була народжена у медичному закладі, що видає електронні висновки.

Бережіть себе та своїх немовлят. Україна переможе!

Про це інформує Національна служба здоров'я України на офіційній сторінці відомства у соцмережі.

«Голос України».

Фото: JBryson/ istock​.