Сторони обговорили та скоординували практичні кроки для підтримки членства України в ЄС на міжпарламентському рівні.

«Саме з цією першочерговою метою я приїхала до Варшави і збираюся найближчим часом відвідати столиці та парламенти інших країн ЄС.  Розраховуємо на активне залучення Сенатом Республіки Польща усіх своїх можливостей для безумовного ухвалення рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі вже у червні цього року», — сказала Олена Кондратюк.

«У польському політикумі панує єдність щодо підтримки і допомоги Україні у протидії агресору та одержанні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС», — наголосила Заступниця Голови Верховної Ради.

Учасники зустрічі також обговорили необхідність притягнення до відповідальності воєнних злочинців з росії зусиллями міжнародної спільноти.

«В Україні конфлікт цивілізації з диктатурою. Ви маєте у Сенаті Польщі великих друзів України. росія має відповісти за всі злочини, вчинені в Україні», — сказав своєю чергою Томаш Гродзький.

Віцеспікерка Парламенту проінформувала Маршалка, що Україна веде важкі оборонні бої.

«Тому сьогодні вкрай важливо збільшити обсяги надання міжнародної військової допомоги для Збройних Сил. Необхідно посилювати міжнародну ізоляцію рф та санкції проти країни-агресора. Передусім це відмова держав-членів ЄС від російських енергоресурсів», — зауважила Олена Кондратюк.

Від імені Верховної Ради вона висловила вдячність за вагому підтримку Польщею України: військову, фінансову, гуманітарну і політичну. Олена Кондратюк також подякувала за візит Томаша Гродзького до України під час російського вторгнення, під час якого він мав можливість особисто пересвідчитися, які жахіття і руйнування принесла ця війна.


«Вдячні Польщі, яка прихистила понад три мільйони українських громадян та за всі рішення польського Парламенту, що були ухвалені для підтримки України, нашої економіки, соціального захисту наших переміщених громадян, жінок та дітей», — підкреслила Заступниця Голови Верховної Ради.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України

Фото: Kancelaria Sejmu