Втім, у хід йшла не тільки агітація, а й погрози разом з обіцянками виплатити по десять тисяч рублів «допомоги» кожному свіжоспеченому «громадянину». Підтягнули навіть полонених бійців місцевої тероборони, котрі на камеру зачитували тексти про любов до «великої та могутньої».

Та ось настав широко анонсований момент видачі тих паспортів, і…пшик. На весь 300-тисячний Херсон документи від РФ зголосилися отримали «аж» 23 особи, включно із гауляйтером краю Володимиром Сальдо. У Мелітополі таких виявилося 30. Тобто уже вкотре гора народила мишу. 

Вимахуючи новенькою книжечкою із двоголовим «орлом-мутантом» на обкладинці, Володимир Сальдо розпинався про «історичний момент» і своє переконання в тому, що «ми одна країна і один народ». Однак усе простіше. Якщо відкинути дешеву риторику, для нього та нечисленного колабораціоністського охвістя паспорт РФ лише полегшує можливість покинути місто за його неминучої деокупації українськими військами. Про це говорив, зокрема, і Президент Володимир Зеленський, назвавши роздачу громадянства країни-агресора «спробою отримати квиток, щоб утекти». 

Що ж до простих херсонців, то вони від перспективи стати власниками нового паспорта далеко не в захваті. Для них він – швидше чорна мітка зрадництва, з отриманням якої від тебе можуть відсахнутися знайомі, рідні та близькі.

Усі публічні заходи окупантів вони заради власної безпеки воліють обходити стороною, як обходять зграю скажених псів.

Херсон.

Колаж 24 каналу.