Про це інформує народний депутат від Індустріального і Самарського районів міста Дніпра, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук.

"Для Дніпра це дає можливість створення кількох тисяч нових робочих місць на лівому березі - вочевидь, уже після перемоги. Індустріальний парк міська влада планує розвивати в районі Слобожанського проспекту на місці колишнього мартенівського цеху НТЗ та прилеглої території.

Ці закони треба було прийняти, не чекаючи перемоги. І я радий, що це вдалось. Тепер, коли Україна відбиває напад агресора, індустріальні парки набули нового змісту. Коротко поясню, чому.

Релокація підприємств. Індустріальні парки створюють сприятливі умови для їх запуску. Дозволяє приймаючим громадам ефективно організувати промислову інфраструктуру під релоковані підприємства.

На відміну від ініціатив з відкриття імпорту індустріальні парки стимулюють внутрішнє виробництво.

Для деокупованих і постраждалих територій індустріальні парки стануть зручним інструментом організації промислової забудови і відновлення роботи підприємств. На момент деокупації всі закони і підзаконні акти вже має бути прийнято. Інакше втратимо мінімум півроку на розробку.

Індустріальні парки стануть зручним інструментом для диференціації державної підтримки територій залежно від ступеня втрат і від війни: для парків на визволених територіях можна впроваджувати додаткові стимули.

Час від часу я дискутую зі свідками "невидимої руки ринку", яка начебто має все зробити сама, в тому числі відродити зруйновану росією українську промисловість. На жаль, навіть війна не всіх вилікувала від цих шкідливих ілюзій. Стосовно цієї конкретної теми - практично всі країни навколо України мають індустріальні парки. Саме в них сьогодні створюється третина ВВП Угорщини. А Туреччина взагалі виростила всю свою промисловість, включно з виробництвом компонентів для "Байрактарів", в індустріальних парках. Тож не треба вигадувати велосипед, а треба робити те, що інші країни робили, щоб стати успішними.

Тепер коротко по суті прийнятих Радою стимулів для учасників індустріальних парків:

- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання за переліком кодів УКТЗЕД;
- звільнення від податку на прибуток на 10 років за переліком видів діяльності;
- право органів місцевого самоврядування надавати пільги по місцевих податках.

Запобіжники і обмеження:

- обладнання має використовуватись виключно в межах ІП без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування на будь-яких інших умовах терміном на п'ять років;
- звільнення від податку на прибуток дозволяється за умови реінвестування частини прибутку, еквівалентної розміру податку на прибуток; не можна нараховувати і виплачувати дивіденди;
- окрема юридична особа, яка фізично і юридично перебуває всередині парку.

Вочевидь, деякий час піде на розробку "підзаконки", яка дозволить повноцінно впровадити прийняті сьогодні закони в життя. Дуже сподіваюсь, що на той момент ми вже дискутуватимемо виключно над пріоритетами відродження промисловості України, яка перемогла. Перемогла агресора і вигнала окупантів зі свої землі.

А поки що чекаємо на підписання прийнятих законів Президентом!" - інформує заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй особистій сторінці у мережі Фейсбук.

"Голос України".

Фото з офіційної сторінки Дмитра Кисилевського у мережі Фейсбук.