Про це інформує Міністерство енергетики України на власній сторінці у мережі Фейсбук.

За словами міністра, Україна здатна посилити надійність газопостачання європейських країн в умовах газового шантажу росії.

Так, завдяки синхронізації з ENTSO-E українська енергосистема додала сталості енергосистемам держав Європейського Союзу.

"Ми можемо забезпечити Європу електроенергією, покривати їхні піки споживання. У нас є різниця в часі, відповідно, піки споживання у нас не збігаються, і ми можемо забезпечити спочатку власні пікові періоди, а потім - європейські. Це дуже важливо з точки зору саме стабільності функціонування енергосистем", - наголосив міністр.

Він підкреслив, що Україна - друга країна в Європі після Франції за потужністю атомної генерації.

"В Україні найбільша в Європі атомна електростанція - Запорізька. Нині вона, на жаль, окупована, але я впевнений, що вона вже скоро буде звільнена", - зазначив Герман Галущенко.

Україна також може зробити значний внесок у декарбонізацію європейської енергетики.

"Ми є одним з лідерів в Європі з виробництва безвуглецевого енергоміксу. На сьогодні 70% виробництва електроенергії в Україні є вуглецево нейтральним. Якщо порівняти це з країнами Європейського Союзу, то минулого року середній показник по Європі з точки зору вуглецевої нейтральності був 63%. Україна йде попереду багатьох країн Європейського Союзу", - зауважив міністр.

Тож імпортуючи з України електроенергію, Євросоюз може суттєво зменшити споживання вугілля й газу. Крім того, Україна може допомогти підвищити надійність газопостачання для Європи.

"В Україні найбільші в Європі газові сховища. Ми пропонуємо партнерам сьогодні використовувати ці сховища для того, щоб закачувати газ і мати надійне газопостачання взимку. Абсолютно очевидно, що росія ближче до опалювального сезону буде вчиняти дії з метою обмеження постачання газу", - наголосив Герман Галущенко.

"Голос України".

Фото з Фейсбук-сторінки Міністерства енергетики України.