"Завдяки підтримці уряду ми отримали систему GeneXpert - тест для виявлення ДНК мікобактерії туберкульозного комплексу та тест на чутливість до антибіотиків. Їх скерували до п'яти медзакладів області", - повідомив начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

Так, медобладнання отримали Зарічненська та Гощанська багатопрофільні лікарні, Здолбунівська ЦМЛ, Березнівський і Дубровицький ЦПМСД.

Отримати його вдалося завдяки реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та за сприяння Міністерства охорони здоров'я України.

Крім того, на Рівненщині обстеження для діагностики туберкульозу можна пройти у Рівному на базі обласного фтизіопульмонологічного медичного центру та в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом, у лікарнях міст Дубно, Сарни, смт Володимирець.

У МОЗі переконані, що розширення місць для діагностування туберкульозу допоможе тримати контроль над епідситуацією в державі. Також це можливість не тільки виявити хворобу ближче до місця проживання, а й одразу визначити чутливість збудника до антибактеріальних препаратів.

Фото прес-служби РОВА.