Із такою заявою він у середу, 22 червня, виступив в Бундестазі, наголосивши, що на території України слід здійснити «План Маршалла». У його рамках Шольц пропонує надати підтримку у відновленні та реконструкції країни, повідомили інформаційні агенції та німецькі ЗМІ.

Передусім, за словами глави кабінету, надання Україні статусу кандидата в члени ЄС стане «відповіддю Європи на часи, що змінюються». Крім того, він зазначив, що відбудова України після виведення російських військ з її території стане завданням багатьох поколінь. «Так само, як знівечена війною Європа в минулому, Україна сьогодні потребує Плану Маршалла для відновлення», - наголосив канцлер і зазначив, що для цього «Україні потрібні будуть мільярди євро та доларів. І на це підуть роки».

Шольц заявив, що в рамках нового «Плану Маршалла» у відбудові України мають узяти участь світові фінансові заклади, а також міжнародні організації та країни.

Канцлер запросив Президента України Володимира Зеленського взяти участь у саміті G7.

Довідково

План Маршалла був ініціативою США, ухваленою у 1948 році для надання допомоги повоєнній Європі, в тому числі, Німеччині. Безперечно, це дало змогу німецькій економіці відновитися і наростити потужність після руйнацій, завданих Другою світовою війною.

Лідери країн G7 - Німеччини, Італії, Канади, Великої Британії, США, Японії, Франції - зберуться 26-28 червня на курорті Schloss Elmau у Баварії. Повідомляється, що лідери НАТО зустрінуться для переговорів у Мадриді.

Берлін.