Зокрема, в резолюції зазначається, що «найпереконливішим сценарієм» є те, що рейс MH17 над Донбасом було збито 2014 року ракетою «Бук», наданою військовим частинам, котрі контролювала рф. При цьому наголошено, що ПАРЄ вражена дезінформацією, яку поширює російська влада про збиття літака Malaysia Airlines.

«Замість того, щоб надати компетентним слідчим органам достовірну інформацію, російська влада поширювала дезінформацію, у тому числі послідовні суперечливі версії подій, покликані створити плутанину», - цитує документ «Європейська правда». «Як показують розвідувальні дані з відкритих джерел, опубліковані в численних звітах, російська влада дійшла до того, що надала сфальсифіковані дані радарів, супутників та інші дані, щоб приховати правду», - йдеться у повідомленні.

Асамблея повністю відкинула версії, згідно з якими рейс MH17 був збитий українським винищувачем Су-25 чи МіГ-29, або що в катастрофі винен український «Бук», випущений з підконтрольної Україні території.

Росію вкотре закликали співпрацювати з розслідуваннями, в тому числі надати належні супутникові та радіолокаційні дані про збиття літака, а також офіційно вибачитися перед родичами жертв MH17 за біль та страждання, завдані раніше дезінформацією.

Європейський суд з прав людини Асамблея закликала розглянути питання про надання пріоритету заявам найближчих родичів жертв авіакатастроф, «враховуючи (їхні) сильні страждання, що тривають».

Тим часом Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що в ПАРЄ зареєстрували заяву народної депутатки України Євгенії Кравчук «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру», яка набрала необхідну кількість голосів, а також її підтримав Комітет з культури, освіти, науки та медіа ПАРЄ.

«Мета мого motion - не дати міжнародній спільноті «проспати» культурний геноцид українського народу. Кожен день війни - втрачені життя, кожен день війни - загроза нашій культурній ідентичності. Боремося до перемоги», - зазначила Євгенія Кравчук.

Така заява дуже актуальна, адже саме зараз Україна бореться за власну культуру та ідентичність. Збройні конфлікти в Афганістані, Сирії, колишній Югославії, Нагірному Карабаху і тепер - в Україні наочно показують, як війни руйнують культурну спадщину, а також нищать історію та ідентичність цілих народів, наголошують у міністерстві. Наразі в Україні росіяни бомблять та обстрілюють ракетами музеї, театри, пам'ятки архітектури, переписують підручники, нищать предмети мистецтва, викрадають музейні колекції, чинять мовні переслідування. Вони продовжують поповнювати список злочинів проти культурної ідентичності українців.