Ще в березні керівник комунального підприємства обласної ради «Рівнекнига» Олександр Савчук написав листа до Інституту книги в Україні з пропозицією розмістити на своїх складах літературу українських видавництв, яка опинилася під загрозою знищення чи окупації. Незабаром до «Рівнекниги» звернулися два книговидавництва з Харкова — «Віват» та «Основа», які є одними з найбільших в Україні.

І вже наприкінці березня — на початку квітня три вантажівки з українськими книжками були вивантажені на території підприємства.

— Як підприємство, яке багато років продає книжки, ми добре усвідомлювали, що з перших днів війни під загрозою знищення опинилися не лише люди. Російські варвари руйнують школи, лікарні, музеї, історичні та культурні па-м’ятки... І українська книга — не виняток. Бо основною метою агресора (так, як він це пояснює) — є денаціоналізація. Тобто знищення всього українського. Тому ми вирішили, що варто спробувати вивести з-під загрози бодай якусь кількість української літератури, — розповів директор «Рівне-книги» Олександр Савчук.

Сьогодні на складах підприємства зберігається майже 250 тисяч примірників книжок, які були вивезені з-під обстрілів Харкова. За словами Олександра Савчука, першу фуру вивантажували всім колективом та з допомогою волонтерів — вручну (на знімку). Адже на підприємстві не мають власного навантажувача. Дві інші фури вивантажували вже за допомогою спецтехніки.

— Я звернувся до директора «Рівнеоблводоканалу», депутата обласної ради Андрія Карауша, і він оперативно відреагував, надавши необхідну техніку. Допомогли і волонтери. Усім цим людям ми дуже вдячні, — наголошує Олександр Савчук.

Повномасштабна війна рф проти України внесла свої корективи в роботу «Рівнекниги». Тут не припинили продавати літературу, навіть здобули нових покупців — переселенців. Для них також організовують різні просвітницькі заходи. Крім того, у книгарнях підприємства діє акція «Підтримай Харків — купи книгу харківського видавництва». А віднедавна тут почали виготовляти патріотичні футболки та тематичні магніти з ексклюзивними принтами. І цей товар продається так само добре, як і українські книжки.

Відтак у Рівненськкій обласній раді вирішили відзначити працівників КП «Рівнекнига» за чітку патріотичну позицію і нагородили колектив підприємства Подякою.

Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК,
керівник відділу прес-служби Рівненської обласної ради.

Фото автора.