У звіті ОБСЄ задокументовано значну кількість порушень міжнародного гуманітарного права та міжнародного права у сфері прав людини, воєнні злочини, злочини проти людяності та інші звірства, скоєні російською федерацією і її збройними силами під час загарбницької війни проти України, яка триває.

Документ відзначає, що масштаб і частота невибіркових атак проти цивільного населення та цивільних об'єктів, зокрема в місцях, де відсутні військові об'єкти, є достовірним доказом того, що російські збройні сили вели бойові дії, нехтуючи своїм основним зобов'язанням дотримуватися основоположних принципів розрізнення, пропорційності й запобіжних заходів, які становлять фундаментальну основу міжнародного гуманітарного права. Як наслідок - значну кількість цивільного населення було вбито або поранено, а цивільні об'єкти пошкоджені або зруйновані в численних містах та селищах.

Місія підтвердила використання російськими військами запальних і касетних боєприпасів, фосфорних бомб та термобаричної зброї. Експерти встановили, що російські збройні сили застосували щонайменше шість видів касетних боєприпасів в атаках, які призвели до сотень жертв серед цивільного населення та пошкодження цивільних об'єктів, включаючи будинки, лікарні та школи, після вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Місія експертів привертає увагу до масових порушень окупаційними військами міжнародного права у сфері прав людини. Деякі з найбільш серйозних порушень включають: цілеспрямоване вбивство мирних жителів, зокрема, журналістів, правозахисників та місцевих міських голів; злочинну практику створення та використання збройними силами рф так званих фільтраційних центрів; масштабні депортації цивільних українців до росії; різні форми жорстокого поводження, включаючи катування, завдані затриманим цивільним особам і військовополоненим; незаконні затримання, викрадення та насильницькі зникнення; засудження до смертної кари.

Документ говорить про те, що події в Бучі та Ірпені, які відвідала Місія, є кричущими прикладами серйозних порушень російськими збройними силами міжнародного гуманітарного права згідно з Женевськими конвенціями і їх Додатковими протоколами, та є воєнними злочинами.

Місія також вбачає ознаки організованої діяльності в таких діях, як вивезення російськими окупаційними силами українського зерна з країни, та вважає, що ці дії є порушеннями міжнародного гуманітарного права і міжнародного права у сфері прав людини, й мають бути належним чином розслідуваними, винні притягнуті до відповідальності, а тим, хто постраждав, відшкодовані збитки.