Щедріше вродив тільки горох.

Фахівці називають дві основні причини, що завадили хліборобам досягти кращих результатів. Під час сівби озимих у ґрунті не було достатньо вологи. Весна також не потішила опадами. А через масштабні бойові дії та порушення логістики не завжди виходило вчасно придбати добрива, пальне. Тому не на всіх площах удалося достатньо підживити рослини і виконати необхідні операції з догляду за ними.

Під час збирання подекуди комбайни працювали навіть уночі. Керівники господарств брали дозвіл на роботу під час комендантської години, і механізатори виводили техніку в поле, щоб швидше зібрати налиті зерном колосові. Ніхто не знав, як розгортатиметься ситуація. Рятували вирощене вдень і вночі.

Усі ранні культури мають нижчу порівняно з 2021 роком урожайність, за винятком гороху. Цих бобових зібрали по 32,7 ц/га, торік намолот становив 31 ц/га. Горох дав найвищу за останні п’ять років урожайність.

Озимої пшениці намолотили 1 млн 254 тисячі тонн. Середня врожайність у 46 ц/га на десять центнерів поступається минулорічній. Ярої отримали 66 тисяч тонн — по майже 45 ц з гектара, торішній результат — 50 ц/га.

Озимого ячменю засипали в засіки 107 тисяч тонн, на круг вийшло по 49 ц, на два центнери менше показника 2021-го. Ярого намолотили 202 тисячі тонн за урожайності 38 ц/га, торік збирали по 43 ц/га.

Такі цифри озвучив в ефірі радіо «Суспільне. Вінниця» керівник департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА Олег Сідоров. Він зауважив, що ранні зернові в краї зібрано на 95 відсотках площ.

Вінницька область.