Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Бустерну дозу підліткам рекомендують через шість місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Якщо дитина з медичних показань отримала додаткову дозу вакцини, то бустер уводять через три місяці після отримання додаткової дози.

Відповідні зміни затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України № 1979.

Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років потрібно використовувати тільки мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі (в Україні це Comirnaty/Pfizer).

За час пандемії в Україні від ускладнень коронавірусної хвороби померло 83 дитини. Загалом захворювання підтвердили у майже 390 тисяч неповнолітніх. Лише за минулий тиждень захворіли більш як 1600 дітей.

Пацієнти віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації, при цьому не обов'язково мати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем.

Люди віком від 18 років, які завершили первинний курс вакцинації проти COVID-19, також можуть отримати бустерні щеплення. Перший бустер - якщо минуло понад п'ять місяців після вакцинації другою дозою дводозної вакцини або однією дозою однодозної. Другий бустер - через чотири місяці після отримання першого.

Щепитися можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації. Адреси та контакти пунктів та центрів - за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19, інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Фото зі сторінки Міністерства охорони здоров'я України у Фейсбуці.