Про це, з посиланням на Міністерство охорони здоров'я, інформує

Центр громадського здоров'я України.

Тож нагадаємо, які рекомендовані щеплення повинен мати дорослий українець, який дбає про своє здоров'я! Насамперед кожному дорослому потрібно надолужити пропущені в дитинстві обов'язкові щеплення. Тому якщо ви не впевнені, чи вакцинували вас у дитинстві, зверніться до свого сімейного лікаря, і він розробить індивідуальний графік щеплень. Також важливо пам?ятати, що після 16 кожні 10 років необхідно вакцинуватися від дифтерії і правця. Які рекомендовані щеплення потрібно мати дорослим:

Гепатит В

Дітей почали планово щепити від гепатиту В лише у 2000-х. Щеплення рекомендоване для всіх дорослих, які не були вакциновані в дитинстві, це захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції - цирозу й раку печінки. Лікування від вірусного гепатиту В довготривале. Курс вакцинації включає три щеплення від гепатиту В.

Гепатит А

Гепатит А - запальне захворювання печінки, що лікується тривалий час і в окремих випадках спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах та навіть смерть. Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Можна отримати комбіновану вакцину, яка захищає від вірусів гепатиту А і В.

Грип

Щеплення від грипу рекомендовано робити щороку на початку епідсезону. Воно убезпечить від можливих ускладнень та смерті. У групі ризику вагітні жінки, літні люди та люди з хронічними хворобами. Вакцину можна придбати власним коштом. Для медиків, вагітних та співробітників сектору безпеки вакцинація від грипу в Україні безоплатна.

Пневмокок

І COVID-19, і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією, найпоширеніша причина якої - пневмокок. Тому людям із групи ризику (старшим за 65 років, із хронічними захворюваннями) варто зробити щеплення від пневмококової інфекції.

Менінгокок

Менінгококи - це бактерії, які спричиняють такі хвороби, як менінгіт, менінгоенцефаліт тощо. Менінгіт вражає оболонки головного та спинного мозку. Без вчасного лікування 50% випадків недуги закінчуються летально. В Україні наявні вакцини від чотирьох видів менінгококів із 13. Схеми вакцинації різняться залежно від марки вакцини та віку.

COVID-19

Вакцинація від COVID-19 убезпечить від ускладнень та госпіталізації. Щеплення безоплатні. Первинний курс включає одну дозу вакцини Janssen або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Дія вакцини в подальшому поновлюється завдяки бустерним щепленням: перше через 5 місяців, друге через 4.

Вл. інф.

Ілюстрація зі сторінки МОЗ у Фейсбуці.