Про це інформує Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" МОЗ України на своїй сторінці у Фейсбуці.

Створили бригаду з фахівців, серед яких педіатр, ендокринолог, гастроентеролог, офтальмолог, отоларинголог, кардіолог, хірург, гінеколог, уролог, ортопед, психолог, невролог, алерголог, гематолог, діагностична служба та лабораторія. З початком повномасштабного вторгнення лікарі вирішили не тільки продовжити цю діяльність, а ще більше її активізувати.

"Коли почалося повномасштабне російське вторгнення, ми зрозуміли, що тепер, як ніколи, ця форма роботи потрібна. Діти України мають отримувати належну медичну допомогу, незалежно від того, де вони мешкають. Багато медичних закладів знищуються російськими окупантами, тож ми вирішили робити виїзди на території, які наші воїни визволили від окупації", - пояснює Ольга Медведєва, завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ "Охматдит".

З травня й донині команда спеціалістів "Охматдиту" зробила три десятки виїздів. Зазвичай лікарі приймали дітей у школах, кабінети яких пристосовували під свої прийоми. З Києва з собою спеціалісти привозили все необхідне обладнання. У середньому за один день оглядали 200 дітей. Перші візити лікарі здійснили до сіл Синяк та Бабинці, що на Київщині, які ще місяць перед тим були окупованими.

Побували в Бучі, Гостомелі, Бородянці, на Чернігівщині та Житомирщині. Загалом оглянуто понад 4 тисячі дітей. Лікарі надали понад 17 тисяч консультацій. Медики зізнаються, що ніхто не міг уявити, що на них чекає на деокупованих територіях: "Ці люди постійно сиділи в підвалах. Вони зазнали великих психологічних травм. Були і такі, хто пережив насилля... Ми побачили, що стрес та холод мають неабиякий вплив на здоров'я дітей. З'явилося багато ендокринних та урологічних проблем", - додає Ольга Медведєва.

Під час консультацій лікарі поліклініки "Охматдиту" виявили понад 15 тисяч патологій у дітей, яких проконсультували. Найчастіше зустрічались хвороби органів травлення, опорно-рухового апарату та уражень ендокринної системи. Дві тисячі дітей було направлено на безплатне обстеження та подальше лікування до поліклініки "Охматдиту".

Довідково

Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" МОЗ України - це найбільша дитяча лікарня України, де лікують понад 20 000 дітей щороку. Ще 65 000 пацієнтів отримують консультації у поліклініці. Місія "Охматдиту" - повернути та допомогти зберегти здоров'я.

Пройти безплатне медичне обстеження можна у Консультативно-діагностичній поліклініці "Охматдиту" за адресою: м. Київ, вул. Стрітенська, 7-9. Записатися на прийом до лікаря можна за посиланням: https://ohmatdyt.simplex-med.com/

За матеріалами прес-служби НДСЛ "Охматдит".

Фото прес-служби НДСЛ "Охматдит".